krizovatka-v-malackach-je-po-rekonstrukcii-bezbarierova-a-moderna

Križovatka v Malackách je po rekonštrukcii bezbariérová a moderná

V Malackách majú opäť dôvod na radosť. Dôležitá križovatka prešla rekonštrukciou, ktorá priniesla množstvo pozitívnych zmien. Odteraz sa môžu tešiť z bezbariérovej križovatky so svetelnou signalizáciou, novými ostrovčekmi a širšími chodníkmi.

Najvýraznejšou zmenou je odstránenie výškových nerovností a pôvodných schodov, ktoré viedli k obchodom v okolí. Týmto spôsobom zabezpečili širší chodník pre chodcov, čo prispieva k bezpečnosti a pohodliu pri prechádzaní tejto križovatky.

Okrem toho, na jednej polovici križovatky vymenili asfaltový povrch, čo prispieva k celkovej kvalite dopravy v oblasti. Táto rekonštrukcia bola významným krokom k modernizácii našich dopravných komunikácií.

Celkovo vzaté, táto rekonštrukcia je výrazným dôkazom toho, že mesto Malacky sa neustále snaží zlepšiť kvalitu života svojich obyvateľov a zmodernizovať svoje verejné priestranstvá. Tešíme sa na ďalšie vylepšenia a pokračovanie v budovaní lepšieho mesta pre nás všetkých.

„Osobne ma teší, že sme odstránili výškové nerovnosti a vybúrali pôvodné schody k tunajším obchodom. Po novom je tak celý chodník širší pre samotných chodcov.“ povedal primátor mesta Malacky Juraj Říha. „Vymenili sa tiež asfaltové povrchy v jednej polovici križovatky a naďalej sa snažíme o to, aby v budúcom roku svoju cestu na Záhoráckej ulici kompletne zrekonštruoval aj štát prostredníctvom Slovenskej správy ciest. Priatelia, ak by sme chceli opäť diskutovať o kruhových objazdoch, pri súčasných intenzitách dopravy môžeme len snívať. Najskôr musíme odkloniť dopravu pred mestom a následne sa môžeme k tejto téme vrátiť.Preto by sme chceli stavebné práce budúci rok presunúť ku križovatke pri Lidli, ktorú plánujeme rozšíriť a spolu s ňou kompletne zrekonštruovať tiež Sasinkovu a Vajanského ulicu.“ dodal.