legendarny-hudobnik-jean-michel-jarre-vystupi-v-nedelu-12.-maja-v-bratislave

Legendárny hudobník Jean-Michel Jarre vystúpi v nedeľu 12. mája v Bratislave

Medzinárodný festival vedy, hudby a umenia Starmus otvorí koncert legendárneho priekopníka elektronickej hudby Jeana-Michela Jarreho s názvom „Bridge from the Future“, ktorý sa uskutoční v Bratislave od 12. do 17. mája. Jarre potvrdil, že pre siedmy ročník prestížneho podujatia navrhol a zostavil futuristický otvárací koncert. Špeciálnym hosťom hudobno-vizuálnej šou bude Brian May, gitarista legendárnej skupiny Queen.

Oslava ľudskej vynaliezavosti a umeleckého prejavu

Otvárací koncert má byť oslavou ľudskej vynaliezavosti a umeleckého prejavu. Jarre sa inšpiroval monumentálnym Mostom SNP s jeho ikonickým UFO, ktoré môže symbolizovať metaforický most medzi minulosťou a budúcnosťou. „Z minulosti sa musíme poučiť a budúcnosti načúvať, byť vnímaví a pozorní k prichádzajúcim signálom. Prelomové objavy a riešenia vo všetkých oblastiach už tam niekde v budúcnosti existujú a čakajú na nás, aby sme ich našli,“ uviedol Jarre s tým, že úlohou vedcov, hudobníkov, umelcov a občanov je zapojiť sa do budovania mosta z budúcnosti.

Špeciálny hosť Brian May

Na pódiu sa k Jarremu pripojí ako špeciálny hosť Brian May, gitarista skupiny Queen a zároveň astrofyzik, ktorý festival spoluzakladal spolu s Garikom Israelianom. May zdôraznil, že Starmus je jedinečne zameraný na riešenie problémov našej planéty, vrátane hľadania mieru. Po prvýkrát sa stretne s Jarrem na jednom pódiu. Hudobných fanúšikov a nadšencov vedy čaká výnimočná hudobná a vizuálna šou na pozadí kulisy Mosta SNP, Dunaja a Starého mesta.

Bezplatný koncert pre verejnosť

Koncert sa uskutoční v areáli výstaviska Incheba pri Moste SNP a bude bezplatne prístupný verejnosti. Jarre dodal, že koncert sa bude vysielať do celého sveta.

Program Starmus Camp and City

Organizátori predstavili aj program Starmus Camp and City, ktorý prinesie vedu a hudbu priamo do centra mesta a na slovenské univerzity. Počas festivalu sa okrem Jeana-Michela Jarreho predstavia aj ďalšie významné osobnosti, ako Laurie Anderson, ktorá sa zúčastní ceremoniálu udeľovania medailí Stephena Hawkinga za vedeckú komunikáciu a na koncerte Sonic Universe. V rámci festivalu, ktorý ponúkne šesť dní plných vedy a hudby, vystúpi aj skupina The Offspring.