literatura-v-radnici:-poeticke-vianoce 

Literatúra v Radnici: Poetické Vianoce 

Minulý rok Malokarpatská knižnica v Pezinku odštartovala tradíciu knižničných vianočných koncertov spojených s literatúrou. Tento rok pokračuje v pezinskej Radnici. Moderovania sa premiérovo zhostí syn odcestovanej Veroniky Šikulovej, Vincent Mihalkovič, ktorý v sebe spája dve literárne rodiny. 

Ako to už býva, na Slovensku sme všetci trochu rodina a tá sa má stretávať najmä na Vianoce. Málokto vie, že do rodiny Šikulovsko -Mihalkovičovej rodiny patrí aj poetka Lýdia Vadkerti Gavorníková či Miroslav Válek. Otcovu poviedku prečíta riaditeľka Múzea Ľudovíta Štúra a autorka mnohých kníh Agáta Petrakovičová, mamine verše prečíta syn Viktor Vadkerti. 

Hudba a čaro Vianoc patria k sebe priam neoddeliteľne. Naše pozvanie hosťovať v Radnici prijali vynikajúci violončelisti Eugen Prochác a Ján Slávik. 

18. decembra 2023 o 19:00 hod si príďte vypočuť rozprávanie o Vianociach, hudbe a literatúre, verše, staňme sa na chvíľu členmi jednej veľkej rodiny, ktorú spája láska k poézii, hudbe a možno aj Vianociam.

Hostia: Cellomania – Eugen Prochác, Ján Slávik, Agáta Šikulová Petrakovičová, Viktor Vadkerti 
moderuje: Vincent Mihalkovič