majstrovstvami-sveta-v ladovom-hokeji-zili-aj-klienti-centra-socialnych-sluzieb

Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji žili aj klienti centra sociálnych služieb

V zariadení bolo často počuť ako si prijímatelia pospevujú Hymnu slovenského hokeja „My na to máme“. Tím kolegov a predovšetkým jeden z nich, bývalý hokejista a tréner Mgr. Michal Sukop, sprostredkoval prijímateľom a svojim kolegom stretnutie so známym hokejistom Jurajom Mikúšom. Ten bol súčasťou  slovenskej  reprezentácie na piatich majstrovstvách sveta. Môže sa popýšiť aj vzácnym kovom  – striebornou medailou, ktorú slovenská reprezentácia vybojovala v roku 2012. Slováci vtedy vo štvrťfinále zdolali Kanadu, v semifinále Čechov. Cestu za zlatom prerušili Rusi, s ktorými sme prehrali. Napriek tomu  strieborná medaila právom zdobila hrude našich slovenských chlapcov. 

Juraj Mikúš nám pútavo a otvorene rozprával o svojej kariére úspechoch, sklamaniach ale zraneniach. Aj o tom, že keď mu vybili už štvrtýkrát zuby nebolelo to, len sa bál či to ešte zubár dôkaze urobiť tak, aby sa mohol usmievať. Naši prijímatelia sa dozvedeli v akých kluboch hrával ( HC Lev Praha, HC Spartak Moskva, Dinamo Riga a iné), aký kus sveta precestoval, ale najmä ich zaujímalo akí boli a naďalej sú jeho spoluhráči. Spomenul samozrejme aj skvelého slovenského hráča Paľka Demitru. Bolo to jednoducho popoludnie, ktoré si naši prijímatelia a nielen oni užili. Spoznali sme opäť jedného zo športovcov, ktorí sú otvorení podeliť sa s nami o spomienky na časť svojej športovej kariéry, ktorá ešte nekončí, keďže Juraj Mikuš stále aktívne hráva za klub Nove Zámky v slovenskej extralige. Odkryl nám aj časť zo svojho súkromia, kde sme sa dozvedeli že má tri dcérky, ktoré asi nebudú hokejistky. 

Na záver Juraj Mikúš rozdával podpisy a od našich prijímateľov dostal malú pozornosť a to anjelika pre šťastie z našej keramickej dielne a sušené bylinky z našej záhradky.

Len tak si podebatovať s človekom, ktorý je vnímavý, bezprostredne odpovedá na naše všakovaké otázky bez jediného zaváhania – naozaj zážitok, na ktorý budeme dlho spomínať.

Ďakujeme Juraj Mikúš. Bolo z Teba cítiť človečinu. Všetci Ti ešte prajeme veľa gólov a snáď aj toho malého hokejistu

Zdroj: Centrum sociálnych služieb Javorinská