maturitny-tyzden-uzavrie-test-a-sloh-pre-ziakov-zo-skol-narodnostnych-mensin

Maturitný týždeň uzavrie test a sloh pre žiakov zo škôl národnostných menšín

Maturitný týždeň uzavrie v piatok externý test a slohová práca zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry a z ukrajinského jazyka a literatúry pre žiakov zo škôl národnostných menšín. TASR o tom informoval odbor komunikácie Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR.

„V prípade slovenského jazyka a slovenskej literatúry bude písať obe z uvedených častí približne 1500 žiakov. Spolu 26 maturantov čaká ukrajinský jazyk a literatúra,“ priblížili z rezortu.

Týždeň písomných maturít v utorok 12. marca otvorili externý test a slohová práca zo slovenského jazyka a literatúry. V tomto školskom roku je prihlásených na maturitnú skúšku vyše 41.000 žiakov. V stredu (13. 3.) maturanti absolvovali písomnú maturitnú skúšku z cudzieho jazyka. Vo štvrtok (14. 3.) písomne maturovalo z matematiky viac ako 5300 maturantov.

Náhradný termín určený pre žiakov, ktorí sa z vážnych, predovšetkým zdravotných dôvodov nemôžu zúčastniť na marcovom riadnom termíne, je naplánovaný na 9. až 12. apríla. Výsledky externej časti maturitnej skúšky si všetky školy budú môcť prevziať 3. mája elektronickou formou. Výsledky žiakov v papierovej forme budú školám doručené do 12. mája.