mesto-bratislava-spustilo-registraciu-do-paas-pre-zonu-sm0-centrum-–-panenska

Mesto Bratislava spustilo registráciu do PAAS pre zónu SM0 Centrum – Panenská

Mesto Bratislava spustilo od pondelka registráciu do systému regulovaného parkovania (PAAS) pre zónu Centrum – Panenská v Starom Meste. Spolu s tým spustilo aj nákup parkovacích kariet. Hlavné mesto o tom informuje na sociálnej sieti. Zóna ako súčasť celomestskej parkovacej politiky má byť spustená 31. júla.

„Zónu spustíme dňa 31. júla 2023 a po tomto dátume bude možné v zóne parkovať už len s platnou parkovacou kartou PAAS alebo po úhrade hodinového parkovného,“ konštatuje bratislavský magistrát.

Zóna s označením SM0 Centrum – Panenská bude spoplatnená v čase od 8.00 h do polnoci cez pracovné dni sadzbou dve eurá na hodinu. Rovnako tak cez cez víkendy a sviatky, a to sadzbou euro na hodinu.

Hlavné mesto zároveň pripomína tým obyvateľom, ktorí majú v tejto zóne v súčasnosti vyhradené parkovacie miesto na základe zmluvy sú súkromnou parkovacou spoločnosťou BPS PARK, aby to magistrátu do konca júla nahlásili. „Inak bude zrušené k dátumu 31. júla 2023,“ odkazuje.

PAAS, ktorý magistrát označuje za jednu z najväčších reforiem v hlavnom meste, spustili začiatkom minulého roka v prvých troch zónach – Tehelné pole v Novom Meste, Dvory IV v Petržalke a Krasňany v Rači. Neskôr pribudli postupne viaceré zóny v Ružinove a v Starom Meste zóna Hlavná stanica – Blumentál.

Hlavné mesto má tento rok v pláne rozšírenie PAAS aj do iných mestských častí. V pláne je rozšíriť systém regulovaného parkovania v Novom Meste o sídlisko Pokrok ležiace pozdĺž Račianskej ulice a tiež o lokality Zátišie, Ľudová štvrť, časť Pasienkov a Hostinského sídlisko. V Ružinove by malo ísť o lokalitu Štrkovec, ktorá je ohraničená ulicami Bajkalská, Ružinovská, Tomášikova a Trnavská cesta. Plánované je tiež rozšírenie pre časť Dvory V a VI a okolie Šustekovej ulice v Petržalke či o zónu Záluhy-východ v Dúbravke.

Zdroj: TASR