mestska-policia-nabera-nove-posily,-prijat-chce-15-novych-ludi

Mestská polícia naberá nové posily, prijať chce 15 nových ľudí

Mestská polícia (MsP) v Bratislave otvára v tomto roku druhý kurz odbornej prípravy. Prijať plánuje približne 15 ľudí. Záujemcovia o prácu môžu do polovice júla zasielať žiadosti spolu so životopismi. TASR o tom informoval vedúci oddelenia komunikácie MsP Peter Borko.

„Na vybraných uchádzačov čaká test zo slovenčiny, psychodiagnostické vyšetrenie a aj fyzická previerka,“ ozrejmil Borko. Zároveň kandidáti, ktorí prejdú výberovým konaním, nastúpia v septembri do kurzu.

Priblížil, že noví mestskí policajti absolvujú teoretickú i praktickú výuku. „Počas tohto obdobia dostávajú študenti plat vo výške 756 eur a príspevok na stravu,“ podotkol. Súčasťou je aj výcvik, kde sa naučia používať donucovacie prostriedky či zasahovať proti páchateľom.

„Rovnako aj strelecká a policajno-odborná príprava,“ doplnil. Noví policajti podľa neho získavajú napríklad náborový príspevok, príspevok na bývanie či voľný cestovný lístok na mestskú hromadnú dopravu.

V súčasnosti má bratislavská MsP 342 policajtov. „Stav, ku ktorému sa chceme dostať do roku 2026, je 500 kolegov,“ spresnil Borko. Počet policajtov sa podľa neho v priebehu niekoľkých rokov zvyšuje. „V roku 2018 sme mali len 259 kolegov v uniformách,“ ozrejmil.

Zdroj: TASR