mestske-lesy-otvorili-zrekonstruovanu-hajovnu-na-peknej-ceste

Mestské lesy otvorili zrekonštruovanú hájovňu na Peknej ceste

Zabudnutá ruina sa zmenila na unikátny oddychový priestor.

Niekdajšia hájovňa je z prelomu 19. a 20. storočia a neskôr bola začlenená medzi budovy areálu muničných skladov. Zachovali sa z nej prakticky len klenbové priestory polo-zapustenej pivnice. Úprava zachováva pôvodné dispozície priestorov pivnice horárne, prebehla sanácia muriva a podláh, nové prekrytie priestoru v tvare sedlovej strechy nadväzuje na pôvodný vzhľad budovy.

A nie je to ale len o samotnom altánku, hlavné mesto vylepšilo aj okolie horárne – nájdete tu ihrisko pre petanque, ohniská, vodné prvky, preliezky pre deti, stojany na bicykle…

A keď sa budete pozerať pozorne, tak aj nejakú zo starých “klingeriek” tehiel s razbou z roku 1896, ktoré sa podarilo pri výstavbe zrecyklovať. Aj vďaka tomuto priestoru si ešte lepšie užijete prechádzky v Mestských lesoch už počas tohto leta.

Projekt je súčasťou programu obnovy verejných priestorov Bratislavy Živé miesta a vznikol podľa návrhu architektov z ateliéru Office 110. Na realizácii projektu sa podieľali Metropolitný inštitút Bratislavy, Hlavné mesto Bratislava a Mestské lesy v Bratislave.

Slávnostné otvorenie sa uskutočnilo 5. júla 2023.

Zdroj: Hlavné mesto SR Bratislava, Mestské lesy v Bratislave
Foto: Michal Feik / BSK