na-bezpecnost-v-uliciach-bratislavy-zacina-opat-dohliadat-nocna-pomoc

Na bezpečnosť v uliciach Bratislavy začína opäť dohliadať Nočná pomoc

Na bezpečnosť nočného života v Bratislave začína od piatka opäť dohliadať dobrovoľnícka Nočná pomoc. Posilní tak prácu mestskej a štátnej polície či záchrannej služby. K dispozícii bude do konca septembra. Hlavné mesto o tom informuje na sociálnej sieti.

Dobrovoľníci z Nočnej pomoci sa budú v bratislavských uliciach pohybovať počas piatkov a sobôt, od 23.00 do 3.00 h. „Nočná pomoc bude v teréne pre každého, kto sa ocitol v zraniteľnej situácii. Či už nevedia nájsť svoju skupinu kamarátov, majú vybitý telefón alebo neodhadli svoju mieru a pomohol by im pohár vody,“ pripomína samospráva.

Dobrovoľníci sú školení. Absolvujú vzdelávanie vo viacerých oblastiach, od kurzu prvej pomoci po deeskaláciu konfliktov, základy práce v teréne či pomoc ľuďom pod vplyvom drog. Nábor ďalších dobrovoľníkov je stále otvorený, stačí vyplniť registračný formulár.

Nočnou pomocou nadviazala Bratislava na podobné koncepty, ktoré už fungujú v zahraničí, ako napríklad Street Angels, Night Owls, Night Safe, Community Patrol či Guardians. Ide o služby, ktoré preventívnymi krokmi pomáhajú zmenšovať mieru ohrozenia, ktorú niekedy nočný život predstavuje.

Zdroj: TASR