na-trati-medzi-bratislavou-a-komarnom-uz-jazdi leo express

Na trati medzi Bratislavou a Komárnom už jazdí Leo Express

Na železničnej trati Bratislava – Komárno začal od nedele 10. 12. 2023 jazdiť nový dopravca – Leo Express. Každý deň na trať vypraví takmer 100 spojov. V dopravnej špičke budú vlaky medzi Dunajskou Stredou, Kvetoslavovom a Bratislavou jazdiť v 20-minútových intervaloch.

Na trati Bratislava – Dunajská Streda – Veľký Meder – Komárno bude nasadených 21 vlakových jednotiek. Každá má kapacitu takmer 240 miest, z toho 140 je na sedenie. Železničný dopravca na trať medzi Bratislavou a Komárnom nasadí nízkopodlažné klimatizované vlaky, ktoré sú vybavené Wi-Fi pripojením, detským oddielom, toaletou pre vozíčkarov i prebaľovacím pultom pre deti.

Cestovné lístky na novú trať sú v predaji u dopravcu. „Cena cestovného medzi Bratislavou a Komárnom bola zachovaná na 5,25 eura, ako sú zákazníci zvyknutí,“ informoval hovorca spoločnosti Leo Express Emil Sedlařík. Dopravca ponúka časové lístky na sedem, 30 a 90 dní a pre členov vernostného klubu tiež celoročný neobmedzený cestovný lístok DunajPass v hodnote 365 eur.

Vlaky Leo Expres, ktoré budú jazdiť medzi Bratislavou a Komárnom, už dostali aj svoje meno. Spomedzi takmer 400 návrhov od samotných cestujúcich, odborná porota Leo Express vybrala názov Dunajská Strela. „Ten jasne odkazuje na región, ktorým vlaky prechádzajú a zároveň nadväzuje na železničiarsku tradíciu obdobných označení,“ doplnil Sedlařík.

Leo Express sa stal súčasťou Integrovaného systému dopravy Bratislavského kraja.