na-vajnorskom-letisku-vystupi-v-juli-2024-legendarna-skupina-ac/dc

Na vajnorskom letisku vystúpi v júli 2024 legendárna skupina AC/DC

Austrálska hardrocková kapela AC/DC bude mať tento rok v rámci svojho európskeho turné s názvom Power Up koncert na Slovensku, a to v nedeľu 21. júla 2024 večer.

V rámci tohto turné, ich prvého po osemročnej pauze, kapela plánuje zahrať na 21 koncertoch v desiatich európskych štátoch, pričom jedna zo zastávok bude aj v Bratislave. Koncert sa uskutoční na letisku Vajnory 21. júla 2024, pričom predaj lístkov odštartuje 16. februára.

AC/DC sa na turné predstavia v zostave Brian Johnson ako spevák, Angus Young na sólovej gitare, Stevie Young hrajúci na rytmickej gitare a Matt Laug za bicími. Novinkou v kapely je Chris Chaney, ktorý na turné prevezme pozíciu basgitaristu namiesto Cliffa Williamsa.

Kapela, ktorú v roku 1973 v Sydney založili bratia Youngovci, oslavuje už 50 rokov na hudobnej scéne. Ich prvý vystúpenie sa konalo 31. decembra 1973, a už vo februári 1975 vydali svoj prvý austrálsky album High Voltage. Rok 1976 znamenal pre AC/DC presun do Anglicka a realizáciu ich prvého britského turné, nasledovaného debutom v USA o rok neskôr. Medzi ich najúspešnejšie albumy patria Highway To Hell z roku 1979 a Back In Black z roku 1980. Najnovšie, v novembri 2020, kapela vydala svoj sedemnásty štúdiový album Power Up. Celosvetový predaj ich albumov prekročil hranicu 200 miliónov kópií a v roku 2003 boli AC/DC slávnostne uvedení do Rock’n’rollovej siene slávy.

„Po úspešnom minuloročnom Festivale Lovestream sa organizátori rozhodli uskutočniť ho na Starom letisku u nás vo Vajnoroch a je samozrejmé, že sa oň zaujímajú aj médiá. Teší ma, že Vajnory sa stávajú nielen doma, ale aj vo svete známymi aj vďaka takýmto veľkým hudobným udalostiam. Hudobní analytici hovoria, že kapela tohto rangu na Slovensku ešte nikdy nevystúpila,“ vyhlásil Michal Vlček, starosta Vajnor.

Podľa neho mestská časť úspešne zvládla Lovestream Festival a verí, že Vajnory zvládnu aj koncert AC/DC. Pre mestskú časť je samozrejme najdôležitejšou prioritou zachovanie bezpečnosti účastníkov tohto podujatia, ale hlavne obyvateľov Vajnor. Aby koncert prebehol tak, aby sa našich občanov dotkol čo najmenej, čo sa týka hluku, dopravy, parkovania a iných faktorov, ktoré by mohli vplývať na ľudí.

„Na základe skúsenosti z minulého roka už vieme identifikovať slabé miesta a pripraviť sa na ne. Kľúčová bude najmä doprava, aby nedochádzalo ku kolónam a veľkým dopravným zápcham. Preto organizátori pracujú na tom, aby bola riešená vybudovaním záchytných parkovísk mimo Vajnor a následným presunom účastníkom kyvadlovou dopravou. Napriek tomu, že sa akcia koná na súkromnom pozemku a mestská časť nie je jej organizátorom, tak ako sme to robili pri Love Streame aj teraz aktívne vstupujeme do jej príprav. Chcem, aby Vajnory z podujatia mali čo najväčší úžitok, a aby túto udalosť naši obyvatelia pocítili čo najmenej,“ dodal Michal Vlček.