noc-muzei-v-malokarpatskom-muzeu-v pezinku

Noc múzeí v Malokarpatskom múzeu v Pezinku

13. mája od 14:00 do 20:00 pripravilo Múzeum zaujímavý program, ktorého sa môžu zúčastniť celé rodiny.

  • 14.00 – 20.00 Prehliadka expozícií múzea – Príbeh vína, Dejiny vinohradníctva a vinárstva v Malých Karpatoch, Klárin lis- skutočný príbeh o slzách, šťastí a víne
  • 14.30 – 16.00 Interaktívny program „Dom a vinohradník v ňom!“ (k dočasnej výstave „Tancujúce domy“)

Program rozpráva ako sa menila podoba a funkcia historického domu vinohradníka. Architektúra, história, ale zaznejú aj tajomstvá budovy Malokarpatského múzea v Pezinku, ktoré bolo kedysi meštianskym vinohradníckym domom. V tvorivej dielni si formou zaujímavej grafickej techniky vyrobia návštevníci vlastný vinohradnícky dom.

  • 17.00 – 18.30 Interaktívny program „Bájny svet starovekého Grécka“ (k dočasnej výstave „Grécko na úsvite dejín“)

Návštevníci vstúpia do čarovného obdobia raného Grécka. Najstaršie dejiny Grécka tu reprezentuje obdobie neolitu – prví poľnohospodári, umenie na Kykladských ostrovoch – nálezy mramorových figúrok (idolov), vyspelá minojská kultúra ostrovnej Kréty a mykénska kultúra pevninského Grécka. Tvorivou aktivitou tohto vzdelávacieho programu je tvorba gréckeho vzoru a výroba hlinenej figúrky – idolu.

Vstupné sa platí v prvom navštívenom múzeu v rámci podujatia Noc múzeí, 5 €/osoba. Platí pre prehliadku expozícií. Deti do 12 r. majú vstup zadarmo. Vstupné na programy „Dom a vinohradník v ňom!“ a „Bájny svet starovekého Grécka“ je 3 €/osoba.