od-prveho-skolskeho-dna-doslo-k-zmenam-aj-v-regionalnej-autobusovej-doprave-v-bratislavskom-kraji

Od prvého školského dňa došlo k zmenám aj v regionálnej autobusovej doprave v Bratislavskom kraji

S príchodom nového školského roka, teda od pondelka 4. 9. 2023, došlo k zmenám aj v regionálnej autobusovej doprave v Bratislavskom kraji. Týkajú sa liniek v regiónoch Pezinok, Senec a Šamorín. V regióne Záhorie ostávajú cestovné poriadky bez zmeny. Informuje o tom Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji (IDS BK) na svojom webe.

„Aktuálne zmeny cestovných poriadkov vychádzajú z dlhodobých štatistík o využívaní jednotlivých spojov, ale aj z požiadaviek cestujúcich a samospráv,“ konštatuje IDS BK.

Pre zlepšenie obslužnosti sa zavádzajú dve nové linky. Jednou z nich je linka 711, ktorá má slúžiť žiakom a študentom v Bratislavskom kraji. Jazdiť bude počas pracovných dní školského roka medzi Bratislavou, Mostom pri Bratislave, Malinovom (aj Tri vody), Zálesím a Ivankou pri Dunaji. Linka je určená najmä pre dochádzanie žiakov do základnej školy na Železničnej a Žitavskej ulici.

Druhou novou linkou bude linka 710 s konečnou zastávkou na Astronomickej ulici v Bratislave, kde je možný prestup na mestskú hromadnú dopravu (MHD). Linka má lepšie spojiť Vlky, Tomášov, Malinovo a Most pri Bratislave s hlavným mestom. Premávať bude dvakrát za hodinu v špičke a raz za dve hodiny v sedle, večer a počas voľných dní.

Niektoré linky regionálnej autobusovej dopravy budú v rámci zmien skrátené či presmerované, dlhodobo minimálne obsadené spoje budú zrušené. Vyťažené linky a smery budú posilnené. Vybrané linky budú končiť v prestupnom uzle Bratislava, Bajkalská, zastávka Bratislava, Astronomická sa stáva „výhodným“ prestupným uzlom.

Bližšie informácie o konkrétnych zmenách nájdu cestujúci na webovej stránke www.idsbk.sk.