pekna-vec-sa-podarila.-pezinok-sa-moze-pysit-uz-aj-slavnostne-otvorenou-pumptrackovou-drahou

Pekná vec sa podarila. Pezinok sa môže pýšiť už aj slávnostne otvorenou pumptrackovou dráhou

Pásku slávnostne prestrihli primátor Pezinok Roman Mács, viceprimátorka Pezinka Renata Klimentová, riaditeľka odboru stratégie, územného rozvoja a riadenia projektov Bratislavského kraja Barbora Lukáčová, vedúca referátu výstavby MSÚ Pezinok Monika Hletková a zástupca zhotoviteľa – spoločnosti Extreme Sport Fabrik Filip Polc.

„Opäť sa ukázalo, že keď ľudia hľadajú cestu, tak sa nájde. Spojili sme sily s ministerstvom investícií a s BSK. Projekt bol plánovaný ešte pred rokom 2018, my sme ho vylepšili, dali do súladu s dnešnými normami, zohnali peniaze na financovanie a v priebehu 12 mesiacov sme ho aj zrealizovali,“ povedal po otvorení pumptracku primátor Roman Mács.  Podľa riaditeľky odboru stratégie BSK Barbory Lukáčovej ide o veľmi dobrý projekt, ktorý si zaslúži podporu. „Je to podpora športovej aktivity, ktorá môže byť realizovaná či už v podmienkach mestského charakteru, ale aj v prírode. Aj preto sa teší popularite. Je to zároveň spôsob, ako udržať obyvateľov mesta v zdravej kondícii,“ dodala Lukáčová.

„Jazda na pumptrackovej dráhe vedie mladých, ale aj starších nielen k aktivitám spojených s cyklošportom, ale aj iným športovým aktivitám. Je vhodná nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Nezriedka na pumptrackpvých dráhach nielen tu v Pezinku vidíme aj ľudí v seniorskom veku. Je to zážitok,“ povedal zástupca zhotoviteľa dráhy a svetový šampión v mestských zjazdoch na bicykli Filip Polc.

Vybudovanie pumptrackovej dráhy stálo 188 234,78 eur. Z dotačného mechanizmu Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR bolo v rámci  výzvy zameranej na podporu rozvoja občianskej vybavenosti a rozvoja služieb v regióne a podporu rozvoja telesnej kultúry, športu a turistiky  vyčlenených 168 048,16 eur. Zbytok dofinancovalo mesto Pezinok. „Pezinská pumptracková dráha je dlhá 113 metrov, je tvorená radom skokov a terénnych vĺn, je široká dva metre s celkovým prevýšením 2,5 metra. Celý areál je nasvietený umelým osvetlením, ktoré umožňuje jeho využívanie aj vo večerných hodinách,“ doplnila vedúca referátu výstavby MSÚ Pezinok Monika Hletková.

Pumptracková dráha je určená nielen pre bicykle, ale aj pre kolobežky a skateboardy, prípadne aj pre kolieskové korčule. Pri realizácii sme pamätali aj na oddych a pri vstupe je postavený altánok s lavičkami, pri ktorom sa nachádza stojan na odkladanie bicyklov. Súčasťou areálu je aj lodný kontajner pre odkladanie vecí potrebných k údržbe areálu, kde nechýba ani defibrilátor.