petrzalka-hlada-novu-legalnu-grafity-stenu

Petržalka hľadá novú legálnu grafity stenu

Bratislavská Petržalka hľadá legálnu grafity stenu. Návrhy s tipmi na vhodné plochy je možné posielať do 17. septembra (vrátane). Urobiť tak je možné elektronicky prostredníctvom e-mailovej adresy tlacove@petrzalka.sk. TASR o tom informovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

„Samospráva chce zároveň týmto krokom predchádzať neželanému znehodnocovaniu verejného majetku či zvyšovaniu počtu prípadov vandalizmu na svojom území,“ podotkla Halašková.

Do verejnej výzvy sa môžu zapojiť záujemcovia z radov občanov, rôznych občianskych združení či spolkov. Tí majú sami vytypovať vhodné miesta, mestská časť ich návrhy následne posúdi a vyhodnotí najmä s ohľadom na majetkovo-právne vzťahy. Návrhy budú posudzovať odborná komisia. Vybraní favoriti, ktorí budú spĺňať všetky legálne podmienky, by mali byť známi do konca októbra.

Donedávna bol takouto legálnou grafity stenou objekt depa nerealizovaného metra na konci mestskej časti, ktorý však bol zbúraný v rámci druhej etapy výstavby električkovej trate. Vo vytvorení legálnej grafity steny vidí samospráva viacero pozitív vrátane podpory umelcov, prispieť môže k ich kreativite a viditeľnosti. Priestory legálnej grafity steny zároveň vytvárajú aj komunitný priestor na socializáciu mládeže.

Návrh na vytvorenie legálnej steny bol aj predmetom júnového rokovania miestnych poslancov.

Zdroj: TASR