petrzalka-zakupila-automaticke-defibrilatory

Petržalka zakúpila automatické defibrilátory

Automatizovaný externý defibrilátor (AED) je zariadenie, ktoré pomocou elektrického šoku obnovuje normálny rytmus srdca. Tento život zachraňujúci prístroj však nemusia obsluhovať len doktori alebo zdravotníci. Čoraz viac sa stáva bežnou súčasťou verejných priestorov.

Výnimkou nie je ani najľudnatejšia samospráva, ktorá ešte vlani zakúpila nové externé defibrilátory v rámci dotačného programu IROP, projekt Zníženie dopadov koronavírusu a ochrana verejného zdravia – Hlavné mesto SR Bratislava, podporeného cez ministerstvo zdravotníctva a ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie. Tie teraz postupne osádza na vytypovaných miestach v priestoroch svojich kultúrnych, športových, sociálnych, školských zariadení aj miestnom úrade.

Najnovšie pribudli dva v oboch petržalských domoch kultúry – Lúky a Zrkadlový háj, jeden vo vestibule petržalského miestneho úradu v Technopole a ďalší vo vstupnej hale Petržalskej plavárne. Ďalšími budú čoskoro disponovať aj Domovy sociálnych služieb na Vavilovovej a Mlynarovičovej, Športová hala Gercenova, Bytový dom na Medveďovej, Materská škola Fialová v Slnečniciach či Bufet Šutrovka na Draždiaku.