pezinsky-chotar-ma-novu-atrakciu.-nad mandlovym-sadom-si-mozete-odpocinut-na-vyhliadkovej-lavicke-obrich-rozmerov

Pezinský chotár má novú atrakciu. Nad Mandľovým sadom si môžete odpočinúť na vyhliadkovej lavičke obrích rozmerov

Šesť metrov široká a viac ako tri metre vysoká. Taká je nová lavička, ktorá v posledných týždňoch vyrástla nad Pezinkom, konkrétne nad Mandľovým sadom v lokalite Škridláky. Nadrozmernú vyhliadkovú lavičku symbolicky uviedol prestrihnutím pásky do prevádzky primátor mesta Pezinok Roman Mács spolu s ďalšími zástupcami vedenia mesta. Ide o najväčšiu lavičku v nielen v Pezinku, ale aj na celom západnom Slovensku. Mesto Pezinok je vďaka novej atrakcii opäť o čosi príťažlivejšie nielen pre miestnych, ale aj pre turistov z iných miest či dokonca krajín.

Mesto Pezinok získava vďaka novej lavičke krajší vzhľad a príťažlivosť. Okolité vinohrady navštevuje denne množstvo ľudí, ktorým sme týmto spôsobom chceli zintenzívniť zážitok z mesta i samotnej prechádzky či jazdy na bicykli. Vidieť odtiaľto skutočne celé mesto a samotná lavička tento zážitok ešte umocňuje,“ povedal po prestrihnutí pásky primátor Roman Mács. Dodal, že do budúcna chce mesto pokračovať v zatraktívňovaní vinohradníckej krajiny ďalšími zaujímavosťami podobného charakteru.

Zámerom mesta bolo zatraktívnenie vinohradníckej krajiny obrou lavičkou, o ktoré je v súčasnosti nielen v Pezinku veľký záujem. „Mnoho turistov je ochotných za nimi cestovať aj veľké vzdialenosti, a preto sú v hodným doplnkom aktivít zameraných na cestovný ruch,“ povedala autorka myšlienky vybudovania obrej lavičky nad Pezinkom Zuzana Kiczegová z referátu životného prostredia MsÚ Pezinok. Dôvodom výberu lokality Škridláky bolo to, že ide o najlepší panoramatický výhľad na mesto Pezinok.

Materiály na výstavbu obrej lavičky sú prírodné  a boli volené s ohľadom na charakter okolitej krajiny. V priestore pod lavičkou je umiestnená dopadová plocha (zatrávňovacia guma), ktorá plní okrem bezpečnostného aj estetický účel. Celková cena diela je 3785 eur s DPH.