pocas-vianoc-a na-prelome-rokov-budu-dopravcovia-jazdit-v upravenom-rezime

Počas Vianoc a na prelome rokov budú dopravcovia jazdiť v upravenom režime

Vianočné sviatky a prázdniny sú obdobím, v ktorom je špeciálne upravená premávka verejnej dopravy. Dopravcovia v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji (IDS BK) budú v pracovné dni počas prázdnin jazdiť podľa cestovných poriadkov platných pre školské prázdniny. Na Štedrý deň a na Silvestra bude na niektorých linkách ukončená prevádzka skôr, posilnená však bude nočná doprava.

Najväčšie zmeny v premávke IDS BK sa týkajú štyroch sviatočných dní:

Na vlakových linkách R50, S8, S20, S50 a S60 bude ukončená prevádzka okolo 18-tej hodiny v smere do Bratislavy a okolo 19-tej v smere z Bratislavy. Ostatné vlakové linky budú premávať bez obmedzenia.

Na linkách MHD v Bratislave bude ukončená riadna prevádzka po 17-tej, pritom po 18-tej postupne nabehne nočná doprava, ktorá bude premávať v 30-minútovom intervale.

Na regionálnych autobusových linkách bude ukončená prevádzka okolo 15-tej v smere do Bratislavy a po 16-tej v smere z Bratislavy.

Vzhľadom na skoršie ukončenie prevádzky pôjde mimoriadne nočná doprava na linkách 299, 599, 699 a 799, a to po tri spoje na každej linke z regiónu do Bratislavy a z Bratislavy do regiónu. (Z Bratislavy do regiónu zo zastávky Hodžovo nám budú odchody o 18:20, 20:20 a 22:20.)

V priebehu rána bude obmedzená prevádzka vybraných vlakov na vlakových linkách R50, S8, S20, S50 a S60, ostatné vlakové linky budú premávať bez obmedzenia.

Linky MHD a regionálne autobusové linky budú premávať bez obmedzení podľa cestovných poriadkov platných pre sviatky.

Na vlakových linkách R50, S8, S20, S50 a S60 bude ukončená prevádzka okolo 18-tej hodiny v smere do Bratislavy a okolo 19-tej v smere z Bratislavy. Ostatné vlakové linky budú premávať bez obmedzení.

Na vybraných linkách MHD v Bratislave bude v nočných hodinách posilnená premávka.

Na regionálnych autobusovýchlinkách bude v smere do Bratislavy ukončená prevádzka okolo 19-tej a v smere z Bratislavy po 20-tej hodine.

Aby sa cestujúci v smere do hlavného mesta či z mesta do regiónu vedeli dostať aj neskôr, okrem riadnej nočnej dopravy (s odchodom z Bratislavy v čase 00:40) pôjde v oboch smeroch aj skoršia nočná doprava na linkách 299, 599, 699 a 799 s odchodom z Bratislavy o 22:20.

Na vlakových linkách R50, S8, S20, S50 a S60 bude v priebehu rána obmedzená prevádzka vybraných vlakov, ostatné vlakové linky v IDS BK budú premávať bez obmedzení.

Linky MHD a regionálne autobusové linky budú premávať bez obmedzení podľa cestovných poriadkov platných pre sviatky.

Úprava prevádzky počas sviatkov je zapracovaná v cestovných poriadkoch
Počas vianočných prázdnin a sviatkov nebudú premávať linky R60, S55, S65, 7, 131, 515, 551 a 711. Všetky úpravy prevádzky sú však riadne vyznačené v cestovných poriadkoch.

Informácie o cestovaní v IDS BK vrátane cestovných poriadkov nájdu cestujúci na webe idsbk.sk alebo na weboch dopravcov. V prípade potreby odporúčame cestujúcim obrátiť sa
na InfoCentrum IDS BK e-mailom na adresu: info@idsbk.sk