pocet-a-zavaznost-hovorov-na-linku-detskej-istoty-sa-tento-rok-opat-zvysili

Počet a závažnosť hovorov na Linku detskej istoty sa tento rok opäť zvýšili

Počet a závažnosť hovorov na Linku detskej pomoci (LDI) sa tento rok opäť zvýšili. Od januára do apríla zaznamenali dvojnásobný počet hovorov oproti danému obdobiu v minulom roku. Upozornila na to programová riaditeľka LDI Táňa Ivanič Rybanská pri príležitosti stredajšieho Medzinárodného dňa detských liniek.

„Naši psychológovia častejšie riešia s mladými ľuďmi a deťmi na Linke 116111 pocity osamelosti, strach, ale i hnev a frustráciu. Veľmi častou témou hovorov sú aj emocionálne problémy, obavy, depresie či úzkosti. Deti a mladí ľudia pociťujú, že je na nich vyvíjaný priveľký tlak, nielen zo strany rodiny, ale i spoločnosti. Taktiež bojujú so sebapoškodzovaním i myšlienkami na ukončenie života,“ priblížila.

Linka detskej istoty funguje od roku 1996. Poskytuje služby pre deti a mládež, ale aj pre dospelých kontaktujúcich v záujme detí. Tím odborníkov je k dispozícii na telefónom čísle linky 116111. Funguje non-stop, je bezplatná a anonymná. Odborníkov možno kontaktovať aj cez email na adresách 116111@ldi.sk a potrebujem@pomoc.sk.

Zdroj: TASR