podujatie-science-entertainment-you!-laka-mladych-na-unikatnu-vedecku-sou

Podujatie Science enterTainment yoU! láka mladých na unikátnu vedeckú šou

Slovenská technická univerzita v Bratislave sa chystá oživiť vedeckú vášeň medzi stredoškolákmi prostredníctvom svojho nadchádzajúceho podujatia Science enterTainment yoU!. Táto akcia sa uskutoční 14. mája 2024 v priestoroch STU Arény na Fakulte elektrotechniky a informatiky, v krásnom prostredí Mlynskej doliny.

Podujatie ponúka bohatý program plný interaktívnych a vzdelávacích aktivít, ktoré premostia zábavu s vedeckým objavovaním. Účastníci budú mať možnosť navštíviť rôzne stánky a prednášky, ktoré pokryjú širokú paletu tém – od elektrotechniky až po architektúru a mestské plánovanie.

Niektoré z významných prednášok zahŕňajú:

  • „Kvalitný rock je o fyzike“ od Romana Čičku, kde sa účastníci dozvedia o kmitaní strún a technike hry na gitare.
  • „Biomasa, poklad z odpadu“ od Miroslavy Mališovej, predstavujúci biomasy ako obnoviteľné zdroje energie.
  • „Vesmírne observatóriá ESA“ od Pavola Valka, ktorá odhalí, prečo a ako študujeme vesmír.
  • „Digitálne stavebníctvo“ od Tomáša Funtíka, predstavujúce moderné technológie v stavebníctve, ako sú roboty a umelej inteligencii.

Program tiež obsahuje workshopy a interaktívne zóny, ako sú:

  • „Smart v strojárstve“, kde sa návštevníci môžu zoznámiť s diagnostikou pomocou termovízie a robotickými ramenami.
  • „Zázraky elektrotechniky“, kde roboty masírujú a magnety levitujú, prezentujúce nevšedné využitie elektrotechniky v praxi.

Toto podujatie je ideálnou príležitosťou pre študentov stredných škôl, aby objavovali svoje vášne v oblasti vedy a techniky a zároveň sa inšpirovali pri možnostiach svojej budúcej kariéry. Okrem vzdelávacích aktivít bude k dispozícii aj Food Court, kde si účastníci môžu oddýchnuť a naberať energiu na ďalšie objavovanie.

Pre viac informácií a registráciu navštívte oficiálnu webovú stránku podujatia: www.stuyou.sk. Nezmeškajte túto príležitosť zapojiť sa do vzrušujúceho sveta vedy a techniky!