pre-poziar-v-rovinke-je-vhodne-v-okruhu-30-kilometrov-obmedzit-vetranie-a-pobyt-vonku

Pre požiar v Rovinke je vhodné v okruhu 30 kilometrov obmedziť vetranie a pobyt vonku

Odporučenie nevetrať a obmedziť pohyb vonku pre dym z rozsiahleho požiaru v obci Rovinka v okrese Senec platí aj pre obce v spádovej oblasti v okruhu približne 30 kilometrov juhozápadne. Informuje o tom obec Rovinka i ďalšie dotknuté samosprávy.

Mestská polícia Bratislava informovala, že dym z požiaru sa dostal aj do Bratislavy. Spoločne s bratislavskými mestskými časťami Podunajské Biskupice, Vrakuňa, Petržalka či Rusovce vyzvali obyvateľov, aby si pozatvárali okná a obmedzili pohyb vonku. Rovnaké odporúčanie zverejnili aj obce Dunajská Lužná, Most pri Bratislave i ďalšie dotknuté samosprávy.

Obec Rovinka na svojom webe uviedla, že pre požiar boli namerané zvýšené hodnoty škodlivých látok v ovzduší, ktoré sú spôsobené splodinami horenia. Z tohto dôvodu uzatvorili v obci Majerskú ulicu a časť ulice Hlavnej na úrovni obytných blokov.

Pre požiar zasahujú pracovníci Kontrolného chemického laboratória civilnej ochrany v Nitre, ktorí merajú kvalitu ovzdušia v okolí požiaru.

V Rovinke vypukol ráno požiar v areáli firmy na Majerskej ulici. Horí sklad s polyetylénom a paletami. Zasahuje tam viac ako 100 profesionálnych a dobrovoľných hasičov.

Zdroj: TASR