predseda-bsk-juraj-droba-v-bruseli-o-uspesnych-projektoch-cezhranicnej-spoluprace

Predseda BSK Juraj Droba v Bruseli o úspešných projektoch cezhraničnej spolupráce

V pondelok, 8. apríla, sa v Bruseli uskutočnilo zasadnutie komisie COTER v Európskom výbore regiónov (EVR), ktorého sa zúčastnil aj predseda BSK Juraj Droba.

Počas zasadnutia rezonovala téma budúcnosti Európskej územnej spolupráce. Predseda BSK ako tieňový spravodajca stanoviska v rámci svojho prejavu zdôraznil, že „vzhľadom na geografickú polohu Bratislavského kraja, ktorý sa nachádza na hraniciach s Rakúskom a Maďarskom, zohráva cezhraničná spolupráca kľúčovú úlohu pre rozvoj cezhraničného územia, zlepšovanie každodenného života obyvateľov, či posilňovanie partnerstiev so susednými regiónmi.“

Predseda BSK tiež vyzdvihol úspešné projekty cezhraničnej spolupráce v Bratislavskom kraji, ktoré boli financované z prostriedkov EÚ. Patrí medzi ne napríklad Cyklomost Slobody, Cyklomost Vysomarch, Malokarpatské osvetové stredisko v kaštieli v Modre či Ekocentrum Čunovo, ktoré otvorí svoje brány pre verejnosť už 20. apríla.

S cieľom podporiť a zviditeľniť cyklodopravu v mestách a regiónoch absolvoval bratislavský župan spoločnú jazdu na bicykli v sprievode viacerých členov EVR vrátane viceprimátorky Milána Ariany Censi, predsedu komisie COTER Emila Boca, či viceprimátora Prahy Zdeňka Hřiba.