prevadzka-ms-na-sunavcovej-v-bratislave-bude-pokracovat-aj-v-dalsom-skolskom-roku,-rekonstrukcia-sa-posuva

Prevádzka MŠ na Šuňavcovej v Bratislave bude pokračovať aj v ďalšom školskom roku, rekonštrukcia sa posúva

Prevádzka materskej školy (MŠ) na Šuňavcovej ulici v bratislavskom Novom Meste bude pokračovať aj v ďalšom školskom roku. Mestská časť totiž posunula jej plánovanú rekonštrukciu o rok. TASR o tom informovala Veronika Bauch z úseku komunikácie novomestského miestneho úradu.

„V podobe, v akej bol projekt v minulosti pripravovaný, dnes už nedáva zmysel a nereaguje na dnešné normy. Máme teraz čas v pokoji pripraviť nielen projekt rozšírenia kapacít, ale aj rozmiestnenie škôlkarov počas samotnej rekonštrukcie,“ skonštatoval starosta Nového Mesta Matúš Čupka.

Škôlkari tak nebudú musieť byť rozdelení do susedných materských škôl, a škôlky na Šuňavcovej, Legerského a Pionierskej ulici môžu prijímať deti aj na nadchádzajúci školský rok. Prihlášky prijímajú do konca mája. Zákonní zástupcovia, ktorí už podali žiadosti o umiestnenie do iných škôlok, môžu tieto žiadosti vziať späť.

Žiadosti o umiestnenie dieťaťa do materskej školy môžu rodičia podávať elektronicky, poštou alebo osobne v budove konkrétnej materskej školy.

Zdroj: TASR