pripravne-prace-na-protihlukovej-stene-v-lamaci-zacinaju:-co-ocakavat-na-dialnici-d2

Prípravné práce na protihlukovej stene v Lamači začínajú: Čo očakávať na diaľnici D2

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) plánuje od 5. februára 2024 prvé prípravné práce súvisiace s výstavbou protihlukovej steny v lokalite Lamač. Tieto práce, hoci dočasné, budú mať určitý dopad na dopravu na diaľnici D2, predovšetkým v úseku medzi križovatkou Bory a čerpacou stanicou pri tuneli Sitina (km 55,00-58,00).

Plán prípravných prác Národná diaľničná spoločnosť pripravila tak, aby minimalizovala dopad na dopravu a preto budú realizované v čase od 8:00 do 17:00h. Týmto spôsobom sa NDS snaží zabezpečiť, aby sa motoristi mohli obmedzeniam čo najviac vyhnúť. Celý proces prípravných prác by mal trvať niekoľko týždňov, v priebehu ktorých sa bude vykonávať nevyhnutná príprava priestoru pre hlavné stavebné aktivity.

Národná diaľničná spoločnosť však vopred ospravedlňuje motoristom za nevyhnutné obmedzenia, ktoré môžu v danej lokalite vzniknúť. Súčasne žiada všetkých účastníkov cestnej premávky o ohľaduplnosť a vyššiu opatrnosť, aby sa minimalizovalo riziko prípadných nepríjemností. NDS bude v priebehu prác udržiavať komunikáciu s verejnosťou, aby motoristi mohli byť informovaní o aktuálnom stave na diaľnici.