prvy-stupen-zakladnych-skol-v-bratislavskom-starom-meste-absolvuje-bezplatny-plavecky-kurz

Prvý stupeň základných škôl v bratislavskom Starom Meste absolvuje bezplatný plavecký kurz

Všetky ročníky prvého stupňa základných škôl v bratislavskom Starom Meste budú môcť absolvovať bezplatný plavecký výcvik. Ide o viac ako 1600 detí. Vyplýva to zo spolupráce mestskej časti s občianskym združením Sport Institute, ktoré pod záštitou Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) takéto plavecké výcviky poskytuje. Informovali o tom na štvrtkovom brífingu.

„Výsledkom našich stretnutí a nadviazanej spolupráce budú bezplatné plavecké tréningy pre všetky prvostupňové ročníky staromestských škôl. To znamená, že každé dieťa navštevujúce školu v Starom Meste absolvuje v 1. až 4. ročníku základný tréning malého plavca,“ skonštatoval starosta Starého Mesta Matej Vagač.

Tréneri naučia deti plávať a rozvinú nielen ich plavecké zručnosti, ale aj orientáciu pod vodou. Je to dôležité na to, aby sa cítili vo vode bezpečnejšie. Podľa viceprezidenta a jedného z trénerov Rastislava Bielika je to zároveň aj najistejšia prevencia pred úrazmi a rizikovými situáciami, napríklad aj na kúpaliskách či otvorenej vode.

OZ je riadnym členom Slovenskej plaveckej federácie. Má vypracovaný vlastný systém práce s deťmi schváleným Fakultou telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave.

Zdroj: TASR