remeselne-trhy-senec-2023,-ludove-umelecke-remesla-uz-12.-a-13-augusta

Remeselné trhy Senec 2023, Ľudové umelecké remeslá už 12. a 13 augusta

V srdci mesta Senec, na Námestí 1. mája a v malebnom prostredí Lichnerovej ulice, sa 12.-13. augusta rozozvučí  ruch tradičného podujatia s názvom „Ľudové umelecké remeslá“. Toto podujatie sa stalo súčasťou každoročnej tradície mesta a láka návštevníkov z blízka aj ďaleka.

Máte jedinečnú príležitosť obdivovať rôznorodé výrobky, ktoré s láskou a precíznosťou vytvorili nielen domáci remeselníci. Ale to nie je všetko! Priamo pred vašimi očami môžete sledovať, ako vznikajú tieto umelecké skvosty – od počiatočného návrhu až po finálne dokončenie.

Podporou tohto podujatia nielenže oceníte nadanie a zručnosť šikovných remeselníkov, ale prispievate aj k zachovaniu tradičných postupov a techník z generácie na generáciu. Je nesmierne dôležité si uvedomiť a oceniť ich neúnavné úsilie, vďaka ktorému sú tradičné techniky nielen udržiavané, ale aj neustále zdokonaľované a prispôsobované moderným trendom.

Pridajte sa k nám a vychutnajte si atmosféru plnú remeselníckej vášne, tvorivosti a tradície! Vaša účasť nám pomáha priblížiť kultúrne dedičstvo a ľudové umenie novým generáciám a udržať ho živým a aktuálnym.

Otvorenie remeselných trhov v Senci

  • Sobota 12.8.2023 – 10:00 až 18:00
  • Nedeľa 13.8.2023 – 9:00 až 17:00