rozpravkovy-strom-v-karlovej-vsi-znovu-rozziari-usmev-na-tvarach-detskych-pacientov

Rozprávkový strom v Karlovej Vsi znovu rozžiari úsmev na tvárach detských pacientov

Poliklinika v Karlovej Vsi je známa nielen svojou starostlivosťou o pacientov, ale aj umením v jej priestoroch.

Kunsthistorička Zoja Droppová z Galérie mesta Bratislavy ozrejmila, že jedným z najhodnotnejších umeleckých diel, ktoré zdobia priestory polikliniky, je Rozprávkový strom. Táto nádherná železná plastika je dielom významnej slovenskej sochárky Erny Masarovičovej. Prináša do tohto zdravotného zariadenia svet fantázie a dáva pacientom, najmä deťom, dôležitú dávku radosti a pohody.

No stalo sa, že Rozprávkový strom prišiel o svoju najvyššiu časť – slnko s dvoma tvárami a modrými očami. Táto časť plastiky sa stratila a zostalo len prázdne miesto.

Riaditeľka polikliniky Ivana Šurinová však, nenechala veci len tak. Po niekoľkých týždňoch intenzívneho pátrania objavila „stratené“ slnko v sklade medzi starým železom. Je to mimoriadne povzbudivý nález, ktorý nás všetkých teší.

Momentálne sa intenzívne pracuje na tom, aby bol Rozprávkový strom znovu kompletý, aby mohol slúžiť svojmu účelu a prinášať radosť deťom, ktoré prechádzajú liečbou v tejto poliklinike. Dúfame, že čoskoro budeme môcť vidieť Rozprávkový strom v celej jeho nádhere, a že aj vďaka „stratenému“ slnku bude ešte viac rozžiarovať úsmevy na tvárach malých pacientov.

Umenie môže mať v našich životoch významný vplyv, a táto príhoda nám pripomína, akým spôsobom umenie dokáže napĺňať naše dni krásou a radostnými chvíľami.