spoznajte-tajomstva-prirody-s-ekocentrom-stupava-–-vlci,-velke-selmy-a-burky

Spoznajte tajomstvá prírody s Ekocentrom Stupava – vlci, veľké šelmy a búrky

V sobotu, 24. februára, Ekocentrum Stupava otvára svoje dvere pre všetkých milovníkov prírody a zvedavcov na dvojitú dávku vzdelania a zábavy. Očakáva vás bohatý program, ktorý sa bude venovať dvom fascinujúcim témam: vlkom a veľkým šelmám rádov o 11:00 a búrkam o 14:00.

Vlci a veľké šelmy

O 11:00 Pod vedením odborníkov sa zahĺbime do tajov života vlkov a iných veľkých šeliem. Spoznáme ich spôsoby obživy, lovu a význam pre ekosystém. Diskutovať budeme aj o dôležitosti ich ochrany a možnostiach súžitia s človekom. Nechýbajú ani informácie o tom, ako predchádzať možným stretnutiam a konfliktom s týmito fascinujúcimi tvormi divočiny.

Lovci búrok

O 14:00 Popoludní sa naša pozornosť obráti k nebesiam a k moci prírodných živlov. Lovci búrok nám odhalia tajomstvá vzniku búrkových oblakov, spoznáme, ako rozpoznať blížiacu sa búrku a akú má silu. Naučíme sa správať v extrémnych poveternostných podmienkach, ako sú búrky, krupobitie, silný vietor, tornádo alebo vytrvalý dážď. S ich radami a tipmi budeme pripravení na akúkoľvek poveternostnú situáciu.

Voľný vstup, limitovaná kapacita

Vstup na obe podujatia je voľný, ale pre zachovanie príjemnej atmosféry a účinného vzdelávania je kapacita miest obmedzená. Preto neváhajte a využite túto skvelú príležitosť na spoznanie tajomstiev prírody a získanie užitočných informácií.

Spoznajte krásy prírody s Ekocentrom Stupava

Príďte a zážite s nami dobrodružstvo v spoločnosti odborníkov na prírodu a ochranu životného prostredia. Ekocentrum Stupava vás srdečne vítá a teší sa na stretnutie s vami! Buďte súčasťou tohto úžasného zážitku a posuňte svoje poznatky o prírode na vyššiu úroveň.