staromestski-seniori-a-seniorky-boli-na-jedinecnom-vylete-v-okoli-modry

Staromestskí seniori a seniorky boli na jedinečnom výlete v okolí Modry

Okolie Bratislavy dokáže ponúknuť dokonale nevšedné zážitky. Jednohlasne to môžu potvrdiť aj staromestskí seniori a seniorky, ktorí sa zúčastnili celodenného výletu do neďalekej Modry.

Po zaujímavej komentovanej prehliadke hradu Červený Kameň z prvej polovici 16. storočia, sa partia presunula do keramickej dielne Slovenskej ľudovej majoliky v Modre, kde si staromestskí seniori a seniorky mohli vyskúšať výrobu nádob či hrnčekov stáročnou technikou. Následne svoje výrobky zdobili typickými ornamentami a vzormi. Interaktívny workshop bol naozaj jedinečným zážitkom pre všetkých účastníkov.

Možnosť vlastnej tvorby nás všetkých ohúrila a zároveň veľmi bavila. Potešili sme sa, že naše výrobky majstri z dielne vypália a následne nám ich pošlú. Plánujeme ich vytavovať v Justiho sále Primaciálneho paláca koncom júna na výstave Zlaté ruky staromestských seniorov,“ povedala účastníčka výletu Natália Pavlovičová, vedúca Klubu Slovenskí seniori.

Výlet staromestskí seniori ukončili posedením na kávičke a prehliadkou známej modranskej pražiarne kávy Ebenica Coffee. Naozaj krásna bodka za príjemným dňom plného rôznorodého programu a bohatého na nezabudnuteľné zážitky.

Ďakujeme nášmu oddeleniu Inklúzie a sociálnych vecí na Miestnom úrade Bratislava-Staré Mesto, že pre seniorov zo Starého Mesta pripraví vždy niečo výnimočné.

Zdroj: Staremesto.sk