stipka-pikantneho-humoru-a-osobne-dramy-ucastniciek-pobytu-v-zenskych-kupeloch

Štipka pikantného humoru a osobné drámy účastníčiek pobytu v ženských kúpeľoch

To všetko prichádza na scénu s novou divadelnou hrou ochotníckeho súboru Divadlo Nová Dedinka. Inscenácia “Syna či dcéru?“ slovenskej autorky Tatiany Kusej vám vyčaruje úsmev na tvári, ale aj privedie k zamysleniu o manželských vzťahoch, ktoré začínajú s veľkými očakávaniami a potom sa boria s rutinou.

Dej nás zavedie do kúpeľného mestečka Lúčky, kde sa stretnú ženy s rôznymi osudmi a snami. Každá prichádza s iným životným príbehom, povahými črtami, vlastným nárečím a predstavami o budúcnosti. Do deja aktívne vstupujú ďalšie postavy zariadenia – prísna vrchná sestra, svojrázna upratovačka, demotivovaný primár a spievajúci údržbár. A v neposlednom rade chlapi z neďalekej dediny, ktorí sa prispôsobili životu v blízkosti ženských kúpeľov. Napokon nechýba ani záhadný miestny ľudový liečiteľ, snažiaci sa ťažiť zo situácie žien, ktoré sa boria s túžbou otehotnieť.

Divákovi sa núkajú rôzne obrazy z kúpeľného pobytu – príchod a zoznamovanie sa so spolubývajúcimi, konzultácia u primára, kúpeľné procedúry, nácvik kultúrneho programu, vyhľadanie pomoci u liečiteľa, záverečný večierok, či vzájomné konverzácie pacientiek na izbe. Dej je zasadený do 70. – 80. rokov minulého storočia, pričom ducha doby dotvárajú nielen kostýmy a scéna, ale aj notoricky známe piesne v podaní miestnej kapely Živica.

Príďte si vychutnať ľahkonohý humor z prostredia ženských kúpeľov plný iskrivých situácií, živelnej energie, láskavého humoru, hereckého šarmu a notoricky známych hitov z minulého storočia.

Premiérové predstavenia budú 10. a 11. februára 2024 v Kultúrnom dome v Tomášove.

Vstup je voľný, miesto je potrebné si zarezervovať poslaním emailu na adresu divadlonovadedinka@gmail.com