tohtorocny-vianocny-cverna-market-prinesie-originalny-dizajn-aj-pestry-kulturny-program

Tohtoročný Vianočný Cverna Market prinesie originálny dizajn aj pestrý kultúrny program

Podujatie Vianočný Cverna Market, ktorý sa v Novej Cvernovke uskutoční 2. decembra prinesie originálnu tvorbu lokálnych dizajnérov, ale aj pestrý kultúrny program a zaujímavé workshopy. 

Prvú decembrovú sobotu zahajujeme vianočnú sezónu podujatím Vianočný Cverna Market. Je príznačné svojou priateľskou atmosférou, stretnutiami, ale aj zdieľaním zručností od predajcov s lokálnym dizajnom. Dňa 2.12.2023 sa stretneme v čase od 10:00 – 19:00 s viac ako 60. predajcami, workshopmi a celodenným programom pre deti aj dospelých.

Podujatie pripravujú ľudia z ateliérov kreatívneho a kultúrneho centra Nová Cvernovka. Vďaka tomu si okrem nakupovania darčekov budete môcť pozrieť dokument o Dynamitke, vypočuť si cestovateľskú prednášku z Východného Turecka a Kaukazu, prednášku o bylinných tinktúrach, či spoznať na prehliadke zákutia Novej Cvernovky. Po celý deň bude tiež výnimočne sprístupnená umelecká výstava.

Pre menších divákov sú pripravené detské divadielka, bublišou, telohra či čítanie z knihy. Zúčastniť sa však môžu aj mnohých workshopov, ktoré sú určené pre deti aj dospelých. Na Vianoce nesmie chýbať výroba vianočných ozdôb z textilu či patinovaných odliatkov zo sadry, pletenie ratanových košíkov aj vyšívanie realistického machu. Aby boli naplnené všetky zmysly, na mandalovom workshope sa dozviete niečo o farbách a dokonca si vyskúšate namiešať vlastný parfém.

O tieto a mnohé ďalšie zručnosti sa s vami podelia predajcovia kozmetiky, oblečenia, keramiky, dizajnových kúskov do domácnosti, kníh a umeleckých printov, ktorí dbajú na dizajn a kvalitu, pričom uprednostňujú upcykláciu, nevytváranie zbytočného odpadu, ekológiu a prírodné materiály.

Poctivé jedlo nájdete v bistre Dvanásť Duší, ktoré uspokojí aj gurmánov náročných na štruktúry a farby na tanieri. V parku ich doplní streetfood Lokalunas a Zemiaky z pahreby, chuť na sladké zaženú poctivé koláče a kapkejky zo Giraffe Bakery.

Viac informácii a aktualizovaný program nájdete tu.