trnavska-stovka-–-patdesiat-rokov-historie

Trnavská stovka – päťdesiat rokov histórie

Nie je to bežné, dokonca je to unikát, aby jedna turistická akcia mala svoju knihu… Ide o diaľkový pochod „Trnavská stovka“, na ktorého štart sa v tomto roku postavilo vyše 900 ľudí. Začína sa v Bratislave a končí sa v Brezovej pod Bradlom; jej dĺžka je 92 km.

Mnohé podujatia tohto druhu vznikli a zakrátko zanikli, no Trnavská stovka sa dožila v plnej kondícii svojho päťdesiateho ročníka – vidieť, že má svoju stálu klientelu. Nie sú to len turisti, ale obľúbili si ju aj ultrabežci a zúčastňujú sa i cyklisti. Chodia na ňu hlavne ľudia, ktorí si chcú na takejto dlhej trati odskúšať  svoju vytrvalosť, zažiť dobrodružstvo, jedinečnú atmosféru – a keď ju neprejdú celú, nevadí, sú aj kratšie trasy a zaujímavá je i nočná časť. Dôležité je zúčastniť sa, postretávať známych, priateľov… Podujatie má okrem športového aj svoj spoločenský rozmer.

Za tie desaťročia sa udialo mnoho udalostí a príbehov – v knihe Trnavská stovka je zhrnutá celá jej história od počiatku v roku 1974 až dodnes. Nájdete tam popis trasy s mnohými zaujímavosťami, veľa fotografií, štatistiky aj zážitky účastníkov. Možno vás zaujme natoľko, že to skúsite aj vy.