uspesna-divadelna-retrokomedia-slovenskej-autorky-tani-kusej sa-predstavi-publiku-v-bratislave

Úspešná divadelná retrokomédia slovenskej autorky Táni Kusej sa predstaví publiku v Bratislave

Úspešná divadelná retrokomédia Divadla Nová Dedinka „Syna či dcéru“ slovenskej autorky Táni Kusej sa predstaví publiku v Bratislave 1. mája 2024 o 17:00 vo veľkej sále Domu kultúry Ružinov. 

Nazrite do ženských kúpeľov Lúčky, kde muži majú prístup na priepustky iba v striktne naplánovanom čase plodných dní. Spoznajte najsúkromnejší, no prekvapivo pestrý svet, do ktorého nás v ľahkonohej retrokomédii Tatiany Kusej vpúšťa rôznorodo namiešaná skupina žien.

Divákovi sa núkajú rôzne obrazy z kúpeľného pobytu – príchod a zoznamovanie sa so spolubývajúcimi, konzultácia u primára, kúpeľné procedúry, nácvik kultúrneho programu, vyhľadanie pomoci u liečiteľa, záverečný večierok, či vzájomné konverzácie pacientiek na izbe. Dej je zasadený do 70. – 80. rokov minulého storočia, pričom ducha doby dotvárajú nielen kostýmy a scéna, ale aj notoricky známe piesne v podaní miestnej kapely Živica.

Do deja aktívne vstupujú ďalšie postavy zariadenia – prísna vrchná sestra, svojrázna upratovačka, demotivovaný primár a spievajúci údržbár. A v neposlednom rade chlapi z neďalekej dediny, ktorí sa prispôsobili životu v blízkosti ženských kúpeľov. Napokon nechýba ani záhadný miestny ľudový liečiteľ, snažiaci sa ťažiť zo situácie žien, ktoré sa boria s túžbou otehotnieť.

Príďte si vychutnať atmosféru prostredia ženských kúpeľov plnú iskrivých situácií, živelnej energie, láskavého humoru, hereckého šarmu a známych hitov z minulého storočia. Zaspievajte si spolu s hercami nestarnúce hity ako Sklíčka, Sladké mámení, Elena, Holky z naší školky, Jasná správa a ďalšie evergreeny. Zalovte v pamäti po reláciách Cvičme v rytme, Nedeľná chvíľka poézie, alebo filmovej Angelike!
Pani Táňa Kusá po februárovej premiére v Tomášove povedala: „Ďakujem za krásny zážitok.  Cítili sme sa výborne – to prelievanie energie medzi javiskom a hľadiskom prezradilo, s akou chuťou ste to pripravovali. To je najkrajší darček pre autora.“

Vráťte sa na chvíľu spolu s účinkujúcimi do čias minulých symbolicky na 1. mája v DK Ružinov.Vstupenky sú dostupné v sieti TicketPortal.

Vhodné pre divákov od 12 rokov. Dĺžka predstavenia 150 minút s prestávkou.