v-aprili-privitame-jar-dnom-modranskeho-vina

V apríli privítame jar Dňom modranského vína

Známy Deň modranských pivníc sa stal Dňom modranského vína. Privítajte jar s pohárom v ruke a zažite najväčšiu oslavu vína 13. apríla 2024 od 12:00 do 21:00 v Modre — v hlavnom meste vína. Svoje pivnice, podbránia, dvory či záhrady otvorí až 40 vinárstiev priamo v Modre ale aj v Harmónii a na Kráľovej. Jednotlivé vinárstva prepojí bezplatná kyvadlová doprava, ktorá bude od 12.00 hod. jazdiť v 30 minútových intervaloch až do 22.00 hod.

Čo vás čaká počas dňa Modranského vína?
– 400 vín na ochutnanie
– 40 degustačných priestorov vinárstiev
– voľná degustácia vína
– výborné gastro
– prednášky o víne a regióne
– tmavá degustácia

V cene vstupenky je:
– 15 eur na nákup vína
– 10 % zľava na jeden nákup vína
– kyvadlová doprava
– pohár Víno z Modry™

Všetky informácie o podujatí vrátane možnosti zakúpenia vstupeniek nájdete na webovej stránke www.vinozmodry.sk.

Keďže najviac vinárstiev je priamo v centre mesta alebo v jeho pešej dostupnosti, bohatú gastro zónu nájdete priamo na námestí. Pochutnáte si na pestrej streetfood ponuke, lokálnych aj zahraničných syroch, koláčoch, k dispozícii bude káva aj nealko nápoje. Na námestí nájdete aj vinárov, ktorí v Modre hosťujú, alebo chcú byť k návštevníkom bližšie.
 
Zastavte sa podebatovať s vinármi (nielen) o víne. Prednáškovo-zážitkový program v novej sobášnej mietnosti na Štúrovej 59:

  • 15:00 Peter Juran vám predstaví bližšie apeláciu Víno z ModryTM a budete môcť ochutnať jeden zo štýlovej vína tejto apelácie Florian™.
  • 16:00 Klaudia Čistá Tretinová vám porozpráva čo je Pet-nat a ako sa vyrába, začne sabrážou a skončí ochutnávkou Pet-natu z vinárstva Purus.
  • 17:00 Miešané nápoje a víno? Prečo nie! Zero-waste šéf kuchár Martin Maňas poodhalí pestrý svet miešania nápojov. Súčasťou je ochutnávka drinkov.
  • 18:00 Zábavný kvíz nielen o víne s Ludwigom Baginom. Na víťaza čaká kartón vína, ako inak z Modry.

Premiérovo môžete zažiť aj degustáciu v tme v kamennej pivnici vinárstva Malé divy na Štúrovej 80. Staňte sa na chvílu degustátorom či someliérom a zažite skvelý pocit, ktorý prináša tmavá degustácia vín. Ochutnávať sa bude 5 vzoriek modranského vína a trvanie degustácie je 50 min. Tmavá degustácia nie je v cene vstupenky na Deň modranského vína zakúpiť sa bude dať na mieste podľa kapacity priestoru.

Členovia apelácie Víno z Modry™: Juran z Modry, Krajčovič Modra, Malé divy, Malík a syn, Modran Klimko Wine, Tri Hony, Vinárstvo Rariga, Vínko Klimko, Víno Fiala, Víno Kmeťo, Víno Purus, Víno Šimonovič.

Ďaľšie modranské vinárstva, ktoré pestujú hrozno a vyrábajú víno v Modre: Bratia Číčkovci, DeGusto Winery, Elesko, Jakubec Vincent – Vinárstvo, Kantorská pivnica, Kollár winery, Lalinwine, Martin Poruban, Mojura, J&R Ružek, Shebo Winery, Stredná odborná škola vinársko-ovocinárska Modra, Vinárstvo Huttera, Vinárstvo Rychel, Vinárstvo Sivko, Vinárstvo Štefaňák, Vinárstvo Štyri ruky, Víno Dudo, Víno Frno, Víno Kraľovan, Víno Štiglic, Vinohrady Kováč.

Hosťujúci vinári  – priatelia širšieho Modranského vinohradníckeho rajónu, ktorí vám predstavia vína z hrozna pochádzajúceho výlučne z vinohradníckej obce Modra: Carpate Diem, Karpatská perla, Sommini Winery, Víno Kanich, Víno Ludvik.