v-bratislavskom-novom-meste-bude-po-prvykrat-den-deti-s-trojdnovym-programom

V bratislavskom Novom meste bude po prvýkrát Deň detí s trojdňovým programom

Mestská časť Bratislava-Nové Mesto prichádza po prvýkrát s trojdňovým programom pre deti a ich rodičov! Bubnovačka, diskotéka, detské predstavenia, tvorivé dielne, hasičská technika, stanoviská so športovým alebo umeleckým zameraním, vedomostné kvízy, kurzy prvej pomoci, ale aj základy posunkového jazyka a sedačková lanovka na Železnú studničku. To všetko počas troch dní na podujatí „MDD v Novom Meste – festival pre malé a veľké deti, priateľov a susedov“.

„Okolie Kuchajdy sa v prvý júnový víkend zmení na raj pre rodiny s deťmi. Začíname už v piatok 2. júna podvečer spoločným veselým sprievodom okolo jazera s miestnymi komunitami, školami, susedmi a priateľmi a skončíme v nedeľu. V nedeľu od 10:00 do 14:00 bude pre všetky deti zadarmo aj výlet sedačkovou lanovkou Kamzík – Železná studnička. Okrem overeného programu, akými sú detské predstavenia či maľovanie na tvár, sa môžu všetci malí aj veľkí zvedavci zoznámiť s prácou hasičov či zdravotníkov, zašportovať si so športovými klubmi, alebo sa naučiť základy posunkového jazyka,“ zhrnul starosta mestskej časti Bratislava-Nové Mesto Matúš Čupka.

Trojdňová oslava medzinárodného dňa detí v réžii bratislavského Nového Mesta sa začne v piatok 2. júna o 17:00 na Kuchajde sprievodom okolo jazera, ktorý sa skončí spoločnou bubnovačkou a mini diskotékou s Tárajkom a Popletajkou. Sobotný program bude pripravený od 10:00 a to v celom areáli. Pripravených je vyše 20 stanovíšť, so športovými alebo umeleckým zameraním, či vedomostnými úlohami. Za ich splnenie deti zbierajú pečiatky a ak splnia všetky, odmena ich neminie. Deti dostanú za svoj výkon diplom a medailu. Popritom sa budú môcť v sobotu zoznámiť aj s prácou hasičov, zdravotníkov aj policajtov, či si vyskúšať techniku EKO podniku verejnoprospešných služieb. Pre rodiny s deťmi budú pripravené aj oddychové/chillout zóny.

Sobotný program bude popoludní pokračovať na pódiu. Tam sa o 15:00 malým aj veľkým návštevníkom predstavia Lolo a Piškót, po nich prídu zabaviť deti Fidlikanti deťom a o 17:00 už bude patriť pódium Bojkovi a Zmrzlinke. Tí si pripravili predstavenie Z rozprávky do rozprávky, ktoré sa skončí minidiskotékou.

Nedeľa prinesie deťom aj ich rodičom možnosť spoznať mestský lesopark. Od 10:00 do 14:00 bude sedačková lanovka medzi Kamzíkom a Železnou studničkou (a medzi Železnou studničkou a Kamzíkom) pre deti do 18 rokov premávať bezplatne. Deti do 10 rokov musia byť v sprievode dospeláka.

Súčasťou celovíkendového podujatia je streetfood zóna a kolotoče v areáli Kuchajdy.

Zdroj: Banm.sk