v-senci-sa-cez-vikend-bude-malovat-vodorovne-dopravne-znacenie,-pozor-na-zakaz-parkovania

V Senci sa cez víkend bude maľovať vodorovné dopravné značenie, pozor na zákaz parkovania

Tento víkend 13. – 14. apríla 2024 prinesie dočasnú, ale významnú zmenu pre vodičov a obyvateľov mesta Senec. Slovenská správa ciest sa chystá na maľovanie vodorovného dopravného značenia na kľúčovom úseku cesty I/61, ktorý sa tiahne od obchodu Tesco až po Lidl. Táto iniciatíva je súčasťou snáh o zlepšenie dopravnej bezpečnosti a efektivity na tomto frekventovanom úseku.

Akčné práce sa uskutočnia počas nadchádzajúceho víkendu, a preto apelujeme na vodičov a obyvateľov, aby rešpektovali dočasný zákaz státia pozdĺž celého zmieneného úseku. Toto opatrenie je nevyhnutné na to, aby sa predišlo nechcenému znečisteniu vozidiel farbou a aby vozidlá nebránili práci maliarskych tímov.

Našťastie, mesto Senec a okolie ponúkajú alternatívne parkovacie možnosti, ktoré budú počas víkendu bezplatne k dispozícii. Konkrétne sa jedná o parkoviská pri pošte, pred mestským úradom, pred Mestským kultúrnym strediskom (MsKS) a za MsKS. Využitím týchto alternatív môžete prispieť k hladkému priebehu modernizačných prác a zároveň si ušetriť možné nepríjemnosti.

Vzhľadom na to, že počas maľovacích prác bude doprava čiastočne obmedzená, odporúča sa vodičom využiť alternatívne trasy. Medzi odporúčané obchádzky patrí prejazd cez Šafárikovu, Bernolákovu alebo Kalinčiakovu ulicu. Tieto trasy by mali pomôcť v minimalizácii dopravných zápch a zabezpečiť plynulú cirkuláciu vozidiel v okolí.

Tieto dočasné zmeny sú nevyhnutné pre zabezpečenie bezpečnosti a plynulosti dopravy v meste Senec a jeho okolí. Výzva k spolupráci a pochopeniu zo strany všetkých zainteresovaných strán je kľúčová pre úspešné zavŕšenie tejto iniciatívy. Mesto Senec ďakujem všetkým občanom a návštevníkom za ich trpezlivosť a spoluprácu počas tohto víkendu.