v-senci-sa-zacali-prace-na-cyklistickej-ceste

V Senci sa začali práce na cyklistickej ceste

Nová cyklistická cesta, ktorá prepojí centrum mesta, je úspešne vo výstavbe. Budujeme teda prepojenie medzi trasami, ktoré už v meste užívate. Kritici niektoré z nich nazývali trasami odnikiaľ nikam, teraz však budeme mať bezpečné cyklistické prepojenie od Tesca až po železničnú stanicu. Postaviť každú z jednotlivých častí sa teda určite oplatilo.

Cyklistická cesta povedie napríklad aj popod stromy na Námestí 1. mája, kde zhotoviteľ chráni kmene doskami, aby ich nemohli poškodiť mechanizmy potrebné pre výstavbu.

Najskôr sa práce začali od Hečkovej ulice, kde je dočasné dopravné značenie, ktoré napríklad umožňuje chodcom, aby bezpečne prešli na chodník pri Lidli. Postupne budú práce pokračovať k pošte.

Práce sa musia ukončiť do konca roka 2023.

V miestach výstavby si dávajte pozor! Ospravedlňujeme sa za diskomfort a ďakujeme za trpezlivosť počas výstavby. Odmenou nám všetkým bude nová bezpečná cyklistická cesta, ktorú určite ocenia dospelí aj deti.

Mesto Senec získalo na realizáciu projektu: Cyklistická cesta Senec, Úsek: Pošta – Hečkova ulica, nenávratný finančný príspevok v hodnote 277 285,28 eur v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

V najbližších dňoch budeme o tomto projekte detailnejšie informovať.

Zdroj: Senec.sk