vseobecna-zdravotna-poistovna-od-augusta-zazmluvnila-dalsiu-zdravotnu-starostlivost-v-nemocnici-bory

Všeobecná zdravotná poisťovňa od augusta zazmluvnila ďalšiu zdravotnú starostlivosť v Nemocnici Bory

Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) pokračuje v zazmluvňovaní bratislavskej Nemocnice Bory. Pre jej poistencov bude od augusta plne dostupné poskytovanie zdravotnej starostlivosti vo všetkých ambulanciách. Pokračuje sa tiež v rokovaniach o zazmluvnení ústavnej zdravotnej starostlivosti. TASR o tom informovala manažérka oddelenia komunikácie poisťovne Eva Peterová.

Plne dostupné budú aj stacionáre a operačné výkony, ktoré sú poskytované v jednodňovej zdravotnej starostlivosti. „Obe strany sa tiež dohodli na sprístupnení termínov vyhradených pre poistencov VšZP, ktoré budú dostupné aj cez mobilnú aplikáciu VšZP,“ uviedla Peterová.

Zároveň sa rozbiehajú ďalšie rokovania k zazmluvneniu ústavnej zdravotnej starostlivosti. Cieľom VšZP je sprístupniť ju pre svojich poistencov od septembra. „Plnohodnotná a bezpečná zdravotná starostlivosť pre poistencov je pre VšZP prvoradým záujmom,“ dodala Peterová. Súkromné zdravotné poisťovne Dôvera a Union zazmluvnili plný rozsah zdravotnej starostlivosti vrátane ústavnej ešte v marci.

Zdroj: TASR
Foto: BSK