vysehradske-mladeznicke-forum-prinesie-aktualne-panelove-diskusie-i-workshopy

Vyšehradské mládežnícke fórum prinesie aktuálne panelové diskusie i workshopy

Začína sa v poradí 12. ročník Vyšehradského mládežníckeho fóra. Počas troch dní mladým študentom a akademikom ponúkne priestor na diskusiu o aktuálnych výzvach, ktorým krajiny Vyšehradskej štvorky (V4) čelia. TASR o tom informovala mimovládna organizácia Euroatlantické centrum, ktorá podujatie organizuje.

Vyšehradské mládežnícke fórum ponúkne počas víkendu širokú škálu aktivít. „Sériu panelových diskusií v piatok slávnostne otvorí téma týkajúca sa (ne)efektivity zoskupenia V4 v roku 2023. Dôležitosť sa bude vzťahovať aj na postavenie V4 ako kľúčového regiónu v kontexte ruskej agresie na Ukrajine alebo aktuálny vzťah krajín V4 voči Európskej únii,“ priblížili organizátori.

Súčasťou podujatia budú aj interaktívne workshopy. Ich úlohou bude účastníkom priblížiť dôležitosť kooperácie V4 v kontexte hybridných vojen či regionálnej spolupráce v rozširovaní Európskej únie o krajiny západného Balkánu, ale tiež možnosti kooperácie V4 v implementácii Európskej zelenej dohody (European Green Deal).

Vyšehradské mládežnícke fórum organizuje Euroatlantické centrum v spolupráci s Fakultou politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Cieľom podujatia je vytvoriť priestor pre diskusiu o témach aktuálnych pre zoskupenie V4 i celý stredoeurópsky región.