vystava-celostatnej-postupovej-sutaze-amaterskej-fotografie-amfo-2024-je-zanrovo,-technicky-a-tematicky-pestra

Výstava Celoštátnej postupovej súťaže amatérskej fotografie AMFO 2024 je žánrovo, technicky a tematicky pestrá

„Fotografia je jediné médium, ktoré môže vzniknúť náhodne a rýchlo. Na jej vznik nepotrebujeme žiadne vedomosti, len aparát a stlačenie spúšte. Samozrejme, opakujem, hovorím o náhode, možnosti, keď máme na vznik fotografie ideálne podmienky a okolnosti. To, čo je ideálne, je tiež otázne. Existuje naozaj tá správna expozícia, alebo len požadovaná expozícia? Rovnako je to s farebnosťou, či kompozíciou. Všetko závisí od zámeru autora. Ten pre splnenie svojho cieľa – zostavenie kvalitného projektu, musí opakovať situácie, hľadať svetlo, ďalšie náhody, pracovať s archívom, naučiť sa vizuálne, kontinuálne a kreatívne rozmýšľať. A…to je najťažšia časť uchopenia a pochopenia fotografického média zachyteného fotoaparátom, mobilom, či odtlačkom na latentný papier.

Súčasťou vernisáže výstavy 16. 5. 2024 vo výstavných priestoroch kultúrneho zariadenia GALÉRIA LABYRINT, Mestské kultúrne stredisko Senec je aj odborný seminár s odborníkmi z oblasti fotografickej tvorby spojený s odovzdávaním cien.
Výstava je verejná, vstup na ňu je voľný a Vy – milovníci fotografického umenia, ste na ňu srdečne pozvaní.

Expozícia výstavy je tvorená 136 fotografickými dielami od 43 autorov, ktoré odborná porota vybrala spomedzi 315 prihlásených diel. Výstava AMFO 2024 je žánrovo, technicky a tematicky pestrá, predstavuje to najlepšie čo vzniklo za posledné obdobie prostredníctvom objektívov neprofesionálnych tvorcov z bratislavského kraja, vytvára priestor pre ich dôstojnú prezentáciu a vzájomnú konfrontáciu.

Samotná výstava nie je postavená na základe konkrétnej témy, ale je hravá a rôznorodá, digitálne farebná a čiernobiela. Tak, ako sú rozliční aj prihlásení autori a zároveň ostávajú každý osobitý, autentický. No spolu vytvárajú celok.“ Mgr. art. Lenka Lindák Lukačovičová, ArtD. kurátorka výstavy

Výstava bratislavského krajského kola Celoštátnej postupovej súťaže amatérskej fotografie AMFO 2024 sa uskutoční od 6. 5. do 30. 5. 2024 v otváracích hodinách – pondelok, utorok, štvrtok, piatok od 8.00 do 17.00, nedeľa od 14.30 do 18.30 – v kultúrnom zariadení GALÉRIA LABYRINT, Mestské kultúrne stredisko Senec, Námestie 1. Mája 2, 90301 Senec.