vystava-css-javorinska-„nasimi-ocami“-v-zichyho-palaci

Výstava CSS Javorinská „Našimi očami“ v Zichyho Paláci

Dňa 4. apríla 2024 sa v nádherných priestoroch Zichyho paláca v Bratislave uskutočnilo slávnostné otvorenie výstavy „Našimi očami“ organizovanej Centrom sociálnych služieb (CSS) Javorinská. Táto jedinečná udalosť umožnila klientom CSS Javorinská predstaviť svoje umelecké diela širokej verejnosti a podeliť sa o svoje vnímanie sveta prostredníctvom rôznych techník a materiálov.

Diela z hliny, textilu, obrazy maľované technikou enkaustiky (voskom) a mnohé ďalšie získali v krásnych priestoroch Zichyho paláca nový, jedinečný rozmer. Okrem umeleckých diel výstavu doplnili aj koláže fotografií z činností, pri ktorých tieto diela vznikali, a krátke texty približujúce materiály a prácu s nimi.

Význam výstavy

Návštevníci mali možnosť vidieť, ako klienti CSS Javorinská interpretujú svoje okolie a pocity cez rôzne umelecké formy. Pozitívne a dojímavé reakcie hostí svedčili o uznaní a obdivu, ktoré výstava vzbudila. Výstava tak poskytla jedinečnú príležitosť pre klientov ukázať svoju tvorbu a zároveň pre verejnosť spoznať ich svet.

Záver

Výstava „Našimi očami“ v Zichyho paláci bola veľkým úspechom a skutočným zážitkom pre všetkých zúčastnených. CSS Javorinská ďakuje všetkým návštevníkom a podporovateľom za prejavenú priazeň a teší sa na ďalšie podobné podujatia.