vystavba-pumptrackovej-drahy-v-pezinku-je-uspesne-ukoncena-a po-kolaudacii-je-odovzdana-do-uzivania

Výstavba pumptrackovej dráhy v Pezinku je úspešne ukončená a po kolaudácii je odovzdaná do užívania

Výstavba pumptrackovej dráhy je úspešne ukončená a po kolaudácii je odovzdaná do užívania. Na Fajgalskej ceste v areáli hokejbalového ihriska tak pribudol nový športový priestor.

Pumptracková dráha sa začala budovať v októbri 2023. Do užívania tak  bola odovzdaná už o štyri mesiace. Dva metre široká a 113 metrov dlhá dráha čaká na všetkých milovníkov športu. Je určená nielen pre bicykle, ale aj pre kolobežky a skateboardy, prípadne aj pre kolieskové korčule. Pri realizácii sme pamätali aj na oddych a pri vstupe je postavený altánok s lavičkami, pri ktorom sa nachádza stojan na odkladanie bicyklov. Súčasťou areálu je aj lodný kontajner pre odkladanie vecí potrebných k údržbe areálu, kde nechýba ani defibrilátor.

Mesto Pezinok chce zároveň touto cestou požiadať návštevníkov, aby dodržiavali prevádzkový poriadok, ktorý upravuje zásady používania areálu a jeho vybavenia. Slávnostné otvorenie je naplánované na 13. 3. 2024 za účasti predstaviteľov mesta Pezinok, Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR a Bratislavského samosprávneho kraja.

Vybudovanie pumptrackovej dráhy stálo 188 234,78 eur. Z dotačného mechanizmu Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR bolo v rámci  výzvy zameranej na podporu rozvoja občianskej vybavenosti a rozvoja služieb v regióne a podporu rozvoja telesnej kultúry, športu a turistiky  vyčlenených 168 048,16 eur. Zbytok dofinancovalo mesto Pezinok.