xv-rocnik-pezinskeho-plaveckeho-maratonu-odstartuje-15.-marca-2024

XV. ročník Pezinského plaveckého maratónu odštartuje 15. marca 2024

Príďte si zaplávať a zabaviť sa! Šport spája všetkých, v tomto prípade plavkyne a plavcov. Už 15. marca 2024 si máte možnosť spoločne zaplávať v bazéne Mestskej krytej plavárne na Komenského 43 v Pezinku a to non-stop v plaveckej štafete, ktorá bude trvať 24 hodín. Vstup je zdarma.

Maratón otvorí päť minút pred štartom primátor Roman Mács. Presne o 10:00 hod. sa ozve signál pre štart prvých plávajúcich štafetovým spôsobom. V polhodinových intervaloch sa budú pridávať ďalší plavci aj z radov verejnosti. Stačí prísť a zaregistrovať sa počas prebiehajúcej plaveckej štafety priamo na recepcii plavárne. Zbaľte si teda plavky a osušky pre celú rodinu, vezmite so sebou aj priateľov či susedov. Dobrá nálada je zaručená!

Oficiálne ukončenie štafety bude 16.marca o 10:00 hod., teda po 24 hodinách nepretržitého plávania. Slávnostné vyhlásenie výsledkov a odovzdanie cien je naplánované už polhodinu po ukončení štafety. Pre zmeranie odplávaného úseku je podmienkou odplávať 50 metrov. Každý z účastníkov dostane diplom spolu s malým darčekom.

Dávame do pozornosti, že tento rok sa koná už pätnásty ročník tohto plaveckého podujatia. Pre zaujímavosť uvádzame, že za všetky predchádzajúce roky plávalo celkovo 7199 ľudí, ktorí spoločne odplávali 974,45 kilometra. Tisíckilometrovú hranicu určite zvládneme! Priemerne sa počas 24-hodinového maratónu odpláva necelých 70 kilometrov, o čo sa postará viac ako 500 plavkýň a plavcov. Najviac kilometrov – až 90,6 – sa odplávalo v roku 2015 a najviac ľudí plávalo rok na to, kedy sa v bazéne počas maratónu vystriedalo až 642 športujúcich.