zacala-sa-vystavba-prestupneho-terminalu-vo-vrakuni

Začala sa výstavba prestupného terminálu vo Vrakuni

Výstavba bude trvať do leta 2024.

Nová železničná zastávka Vrakuňa nahradí súčasnú provizórnu rovnomennú zastávku na jednokoľajnej železničnej trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno. Zastávka Vrakuňa je jedným z tzv. terminálov integrovanej osobnej prepravy (TIOP), o vybudovaní ktorých sa hovorí už desaťročie. Nachádzať sa bude v tesnom susedstve súčasného obratiska autobusov a trolejbusov Čiližská na Dolných honoch, čím sa zabezpečí jednoduchý prestup medzi vlakmi a MHD.

Nástupná zastávka Čiližská pre autobusy a trolejbusy bude posunutá zo súčasnej polohy do novej polohy oproti súčasnému výstupišťu trolejbusov. K obom koncom nástupišťa novej zastávky budú vybudované chodníky od Dvojkrížnej ulice. Zastávka bude vybavená aj prístreškami pre bicykle.

Kvôli výstavbe terminálu bola v úseku Bratislava Nové Mesto – Podunajské Biskupice od 23. októbra úplne vylúčená železničná doprava. Výluka potrvá do 9. decembra 2023. Všetky vlaky na tomto úseku budú nahradené autobusmi. Autobusy budú premávať medzi stanicami Podunajské Biskupice a Bratislavou Novým Mestom, denne v hodinových intervaloch, ktoré budú doplnené v dopravnej špičke do 30 minútového intervalu.

Autobusy budú naviazané na príchody a odchody vlakov smer Dunajská Streda a Komárno v ŽST Podunajské Biskupice. Maximálny čakací čas na vlaky zo smeru Komárno bude 20 minút, pre zabezpečenie obratu autobusov v ŽST Bratislava Nové Mesto.

Kompletný fotoalbum si môžete pozrieť kliknutím NA TENTO ODKAZ.

Foto: Monika Kováčová a Michal Feik / BSK