zive-racko:-caka-vas-den-plny-pozitivnej-energie

Živé Račko: Čaká vás deň plný pozitívnej energie

9. septembra sa na Račianskom mýte v Bratislave uskutoční 4. ročník podujatia Živé Račko – komunitný festival, ktorý spojí rodiny, hudbu, vzdelávanie a dobrovoľníctvo do jedinečnej atmosféry.

„Živé Račko sme od začiatku koncipovali ako komunitný festival. Teda deň počas, ktorého sa spájame miestne komunity, susedov a rodiny. Prinášame dobrú hudbu, možnosť spoznať novú kuchyňu v gastrozóne, predstavujeme miestnych umelcov. Najsilnejší však ostáva charitatívny rozmer. Aj tento rok sa na Živom Račku predstavia neziskové organizácie, ktoré pomáhajú ľuďom v núdzi. Či už Vagus, ktorý sústreďuje svoje aktivity na pomoc ľuďom bez domova alebo Liga za ľudské práva,“ zhrnul organizátor festivalu Pavol Troiak.

Hlavnou hviezdou hudobných vystúpení bude nezameniteľná skupina Le Payaco, spolu s ďalšími fenomenálnymi interpretmi ako Funny Fellows a Genius Locci. Všetci návštevníci budú mať príležitosť zrelaxovať pri skvelej hudbe a vychutnať si lahodnú kuchyňu v gastrozóne, kde budú stánky ponúkajúce kvalitný street food a osviežujúce nápoje.

Pre naše najmenšie hviezdy pripravujeme bohatý detský program, vrátane detského divadla, kúzelníka a obľúbených skákacích hradov. Diskusie a aktivity od neziskových organizácií umožnia návštevníkom spoznať a zapojiť sa do dobrovoľníckych projektov.

Živé Račko nie je len o zábave, ale aj o spoločenskom prínose. Na mieste budú stánky s remeselnými výrobkami, kde si budete môcť vybrať unikátne kúsky od miestnych tvorcov. Okrem toho sme sa aj tento rok rozhodli v spolupráci so združením Vagus zorganizovať zbierku a pomôcť ľuďom, ktorí prišli o svoj domov.

„V neposlednom rade máme aj pekný projekt s názvom „Nájdi svojej starej knižke nový domov“. Každý návštevník môže priniesť svoje nepotrebné knižky a za odmenu, si môžete vybrať z ponuky dostupných knižných titulov. Je to princíp výmeny. Dones, zober, vymeň a to úplne zadarmo“ dodala organizátorka festivalu Bronislava Milčíková.

Vstup je voľný.