A prišlo ráno. Splnil sa mi se…

A prišlo ráno. Splnil sa mi sen. Nezvoní budík. Nikto ma tu nebuzeruje, že vstávaj. Asi ani v škole nezvoní. A nie aby si išla do obchodu! Načo zase ideš s tým psom von!
Splnil sa mi sen? Takto to malo byť? Chcem ísť do kina! Chcem ísť na kolu! Chcem sa ísť len tak flákať! Tak aspoň do fitka!
Chcem pomáhať mame s obedom. „Nie, nechaj to! Čo budem ja robiť celý deň!“ Tato je už zavretý v spálni a robí sa, že robí. Malá sestra si zapína počítač, o chvíľu má diktát. Že online. Ja by som sa mal učiť angličtinu. Ale čumím do mobilu. Už mi to voľno lezie hore krkom. A samé blbé vtipy. A nikto ma nikam nevolá. Svet sa zbláznil!
Tak idem s mobilom na balkón. Holuby si stavajú hniezdo. Sused priviezol svojej babke nákup. A ten starý pán na prízemí z balkóna diktuje môjmu kamošovi, že čo chce z lekárne. Srandovná hasička chodí s letákmi.
Odfotil som holuba, susedov otvorený kufor na aute, aj kamoša, aj aktívnu hasičku. A čo teraz s tým?
Prosím, drahí kolegovia, milí naši žiaci, poobzerajte sa okolo seba, narobte veľa veľa fotiek, napíšte nám, čo cítite, ako sa máte. Ako prežívate tieto chvíle strachu, bezmocnosti a beznádeje. Napíšte nám, ako sa bránite nude, úzkosti, ako si pomáhate v rodine s kamarátmi, so susedmi. Napíšte nám, čo sa vám preháňa hlavou. A napíšte nám aj to, čo budete robiť, keď sa pominie táto čudná doba, kam sa chystáte.
V našej škole sa každý týždeň stretáva Krízový štáb školy. Riešime tam rôzne veci. A prišiel aj nápad vydať mimoriadne číslo školského časopisu práve v tejto dobe a práve o tejto mimoriadnej dobe.
Vážení kolegovia, žiaci a rodičia, s radosťou privítame vaše príspevky.
Kontakt: peter.matus@farskeho.sk, 0915 724 388

"Všetky ťažké chvíle ma v živote naučili najviac, je to zároveň príležitosť prehodnotiť aj priority. V tichu sa dá o sebe aj o svete naučiť naozaj veľa."
Zuzana Čaputová, prezidentka Slovenskej republiky