MILÍ MATURANTI Viacerí mi píš…

MILÍ MATURANTI

Viacerí mi píšete, ako to bude s maturitou ? Chápem, že teraz touto témou žijete a maturity sú pre vás veľmi dôležité. Keď som bol maturant, tiež boli pre mňa maturity dôležité. A maturity sú pre mňa dôležité aj dnes.

Chcem totiž, aby vyučovanie nezastalo, ale zároveň treba zohľadniť mimoriadnu situáciu. Aj preto som zrušil externé maturity. Bral som to ako riešenie v mimoriadnej situácii. Vy to zas berte ako darček odo mňa ? Niektorí chcete aj druhý darček: aby som zrušil aj ústne maturity. To zatiaľ nemám v pláne. Ak by sa to stalo, oznámim to verejne, nie v súkromnej správe ?

Takže takto: Osud maturít sa zatiaľ nemení. Platia ústne maturity. Budú do 30. júna (pôvodný termín bol 18. máj). A praktické maturity vyrieši škola samostatne, ako to už bolo uvedené v rozhodnutí.

Robíme na ministerstve všetko preto, aby ste ukončili štúdium čo najnormálnejšie a aby sme dbali na zdravie. Chápem, že ste možno sklamaní, že možno chcete presný termín a možno sa vám nechce učiť o štúrovcoch. Presný termín ale teraz nikto nevie a čakáme, ako sa vyvinie situácia. Už ale máte odpustenú tú písomnú časť a je to o čosi ľahšie. Robíme na tom, aby všetko prebehlo čo najhladšie a zároveň sa snažíme, aby neboli dotknuté ani vaše prijímačky na vysoké školy. Aj v zahraničí.

Pripravujte sa, učte sa (Lenin by to zopakoval trikrát) a hlavne sa nebojte. Určite to zvládnete. Zvládli to mnohí pred vami a dokonca aj v tej ťažšej verzii – spolu s písomnými maturitami ?

Zvládnete to aj vy. Alebo vlastne my všetci. ?


Source