NA KONCI NOVEMBRA SA VÍRUS SPR…

NA KONCI NOVEMBRA SA VÍRUS SPRÁVAL TAKTO

Preložíme do slovenčiny:
DEŇ 1️⃣ V prvý deň (kedykoľvek do včera) ste sa stretli s niekým, kto má vírus, pokecali ste, chvíľku pobudli, na úrade v robote, vo firme v robote, na punči, návšteva, dlhšia cesta napakovaným vlakom.
Nebuď ako Jana.

DEŇ 3️⃣ O dva dni si spravíte test a zístíte že ste negatívna/y.
Nebuď ako Jana.

DEŇ 5️⃣ O ďalšie dva/tri dni oslavujete Vianoce/sviatok spolu v bubline.
Nebuď ako Jana.

DEŇ 7️⃣ Deň po oslave Vianoc sa u Vás objavia príznaky.
Nebuď ako Jana.

Ostatní z "bubliny" si môžu začať odpočítavanie od oslavy a návštevy. Symptómy nemusia prísť, ani infekcia nemusí prísť. Okolo a na Silvestra. Ale môžu.
Nebuď ako Jana.

Takto sa za posledný týždeň infikovalo a pozitívne testovalo na PCR alebo na Antigénovom testovaní 5️⃣0️⃣ tisíc slovákov z celkovo 4️⃣5️⃣0️⃣ tisíc urobených testov. Zajtra to bude 60 tísíc z pol milióna.
Nebuď ako Jana.

Úplne ideálnym príkladom môže (samozrejme, že nemusí) byť príbeh našich ministrov: Pán minister Mičovský minulý pondelok, pán minister Jaro Naď v piatok a Eduard Heger dnes. Bohužiaľ Eduard Heger – minister financií SR nie je z okolia posledný. Edo: drž sa.
Nebuď ako Jana.

Ak rozmýšľate, že si zoberiete rodiča, že si doveziete rodiča, tak ste v pozícii JANY. Nebuď ako Jane. Nechceš posledné Vianoce.
Nebuď ako Jana.

Za 20 dní decembra zomrelo "na" COVID 750 Slovákov. To je z množiny tých, ktorí boli infikovaní pred 2-3 týždňami. Dnes sme na dvojnásobku. Nechceme byť na Tri Krále na dvojnásobku infikovaných. Úmrtí dvojnásobok bude, lebo to je z dnešného stavu infikovaných.
Nebuď ako Jana.