Zdravím všetkých dospelých štu…

Zdravím všetkých dospelých študentov, t.j. 18-ročných, zároveň viac ako 50 kilogramových, ZDRAVÝCH a ktorí kladne môžu odpovedať na nasledujúce otázky :
1. Boli ste v posledný mesiac v zahraničí ?
2. Stretli ste sa za posledný mesiac s niekým, kto bol v zahraničí
3, Mali ste za posledný mesiac zdravotné problémy ?
4. Stretli ste sa s niekým, kto mal zdravotné problémy?
Isto viete kam mierim. Sú to úvodné otázky na transfúznych staniciach pre darcov krvi. Dnes som (spolu so synom) úspešne odber absolvovala a povzbudzujem všetkých, ktorí s nami chodíte už pravidelne, alebo ste zatiaľ ešte ani raz neboli. Systém na objednávanie presného dňa a času je perfektný, pretože sa nestráca čas čakaním na registráciu, či pohovor s p. doktorkou alebo na samotný odber. My sme síce máličko čakali cca 10 min, pretože sa priebežne dezinfikovali miestnosti, inak išlo všetko “ako po masle“. Po vstupných 4 otázkach nám zmerali teplotu, vyplnili sme známy dotazník (nájdete ho aj na internete), a ani sme sa nenazdali a už sme boli v odberovej miestnosti.
Ak by nebol tento šialený čas, isto by sme spoločne s kolegyňou Marešovou i p. majsterkami Bačovou a Svobodovou, či statočným kolegom Ďurišom vyrazili na Transfúznu stanicu v Ružinove v priebehu marca. Naposledy v novembri minulého raka patrili medzi odvážnych : Mišo Kováč, Martinka Sklouzová, Hanka Strečanská, Paťo Peniaško, Mišo Vrba, Ľudka Brezinová, Tomáš Kele a Simonka Kročková.
Strach z mierneho pichnutia nie je namieste, postarajú sa o vás véééľmi milé sestričky, pohodová pani doktorka a profesionálne pohodové sestričky pri odbere a malým bonusom na záver úspešného odberu už všetci vieme (ale nie preto tam chodíme) je kávička, keksík, bageta a 3.- € gastrolístok.
Verím, že všetci sa správame zodpovedne, nosíme rúška (ak má ktokoľvek záujem ,napíšte, ušijem vám – mám kamošku v galantérii a bude to na budúci týždeň aj s tenkou gumičkou), umývame si ruky, dodržujeme odstupy, zbytočne necestujeme MHD, nechodíme nespočetnekrát denne na nákupy atď., preto zníženie objemu krvi o púhych 450 ml nie je rizikom. Naopak, na základe vstupného vyšetrenia sa utvrdíme, že sme stále zdraví a zároveň pomôžeme napr. rodiacim mamičkám, ľuďom, ktorých musia akútne operovať, či iným odkázaným na pravidelnú výmenu krvi atď. a koniec-koncov my sami netušíme, čo sa zajtra môže s nami zomlieť. Myslime však POZITÍVNE, posielajme si chechtavé videá, ako prekabátiť vírus nekonečným optimizmom a ak niekomu nebodaj bude hroziť pekná guľatá pätorečka , sľubujem, že vybavím štvorečku (len to prosím nepovedzte p. zástupcovi, či rovno p. riaditeľovi ).
Teraz vážne : nepochybujem, že obaja páni majú srdce namieste a ľudský prístup k riešeniu každej situácie, tejto nevynímajúc, a že vy vážení študenti ste v tomto smere rozumní a aj v kontexte súčasnej doby uvažujete nezištne a rozhodnete sa správne.
Tel. kontakt pre objednanie sa a akékoľvek otázky týkajúce sa darovania krvi :
02 / 591 030 60
02 / 591 030 61
0911 326 011

Do skorého videnia a v plnom zdraví konečne v škole.
Edita Brunclíková 
P.S. : kolegyne slovenčinárky, odpustite, nejakú tú gramatickú chybičku, s čiarkami medzi slovami som nikdy nebola kamarátka