slovenski-policajti-v-chorvatsku-upozornuju-na-viacere-podvody-s-ubytovanim

Slovenskí policajti v Chorvátsku upozorňujú na viaceré podvody s ubytovaním

Slovenskí policajti pomáhajúci toto leto v Chorvátsku upozorňujú na základe podnetov od viacerých slovenských turistov na značné množstvo podvodov s ubytovaním. Ich spoločným znakom je rezervácia ubytovania cez sociálne siete a zaslanie zálohy vopred na bankový účet. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

„Po príchode na miesto potom turisti zistia, že ubytovanie neexistuje, prípadne jeho majiteľ o prenájme nevie a ubytovanie je už obsadené,“ približuje polícia.

Odporúča preto rezervovať si ubytovanie cez overené agentúry, ktoré v prípade problémov garantujú vrátenie peňazí. Pred vycestovaním netreba zabúdať ani dôkladne si vopred preveriť rezervované ubytovanie. „Ak ste si dohodli ubytovanie cez sociálne siete, neposielajte žiadne zálohy vopred,“ zdôrazňuje polícia.

Ak počas dovolenky na Jadrane potrebujú slovenskí turisti pomôcť, môžu sa obrátiť na slovenských policajtov. K dispozícii sú do 31. augusta. V Primorsko-goralskej oblasti ich možno kontaktovať na telefónnom čísle +421 908 723 525, v Splitsko-dalmatínskej oblasti na telefónnom čísle +421 908 723 526.

Zdroj: TASR